Wesele
Canva.com

Jak stworzyć listę gości weselnych bez stresu i zmartwień?

Wesele nie musi zostać przygotowane na dwieście czy tym bardziej trzysta osób, by było naprawdę udane i by każdy bawił się na nim wprost wyśmienicie. Teraz powszechniejsze i częściej spotykane są właśnie mniejsze imprezy, tworzone z myślą o najbliższych, a nie tych, których widuje się co najwyżej raz do roku czy też raz na kilka lat i to wyłącznie za sprawa różnych rodzinnych okazji.
Reklama
Niezależnie jednak od tego, jak mała czy duża ma być docelowo cala uroczystość, lista gości weselnych musi zostać na nią przygotowana.

Jak więc ją skonstruować i ile osób na niej umieścić oraz jakie powinny to być osoby, by zabawa naprawdę mogła się udać?

Niestety dość często zdarza się tak, że pary młode z wyraźną przesadą podchodzą do chęci zadowolenia wszystkich wokół. Nie skupiają się w ogóle na tym, czego osobiście pragną, a dążą jedynie do tego, by nikogo przypadkiem nie urazić i zadbać o komfort każdego pojedynczego gościa. Nierzadko prowadzi to do rezygnacji z zaproszenia pewnych osób.

Wesele
Canva.com
Reklama

Para rezygnuje z zaproszenia znajomej pary wyłącznie z powodu ich orientacji, bo wie, że np. ktoś z rodziny nie akceptuje osób homoseksualnych i mógłby na nie dziwnie zareagować. Takie rzeczy nikogo nie powinny jednak przejmować. Ludzie muszą się szanować i to niezależnie od swoich poglądów, wieku czy właśnie orientacji. Lista gości na wesele powinna zostać stworzona wyłącznie w oparciu o własne preferencje. Należy umieścić na nich tych, których rzeczywiście chce się widzieć na przygotowywanym przyjęciu. Śmiało można natomiast zrezygnować z zapraszania tych wszystkich dalekich wujków i ciotek, których widziało się ostatnio kilka lat temu i których zwykle wcale nie ma się ochoty zapraszać.

Nieco inaczej wygląda to jednak w momencie, gdy wesele jest opłacane z kieszeni rodziców bądź teściów, albowiem w takim przypadku lista gości weselnych powinna zostać z nimi przedyskutowana. Trzeba też przyjąć od razu, że najprawdopodobniej na weselu pojawi się ostatecznie ok. 90% zaproszonych osób. Z różnych przyczyn niektórzy nie wezmą udziału w przyjęciu mimo zaproszenia.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama