Trądzik
Canva.com

Jak szybko i delikatnie oczyścić cerę trądzikową? Skuteczne porady

W leczeniu trądziku ważne jest połączenie terapii farmakologicznej z pielęgnacją kosmetyczną. Ta druga nie powinna opierać się na zwykłych preparatach z drogerii. Co prawda nawet w sieciowych sklepach kosmetycznych można znaleźć świetne preparaty na trądzik, ale trzeba najpierw dowiedzieć się, czego szukać i jak sprawdzać bezpieczeństwo produktów. Niektóre mogą bowiem wręcz zaszkodzić skórze. Liczy się przede wszystkim ich skład, który powinien być wyzbyty z alkoholu i silnych substancji drażnią
Reklama

Krok 1: oczyszczenie

Każda cera wymaga oczyszczania. W przypadku cery trądzikowej jest to wręcz najważniejszy etap pielęgnacji, dlatego musi być przeprowadzany sumiennie i to dwukrotnie w ciągu dnia. Nie należy jednak sięgać tutaj po silne mydła antybakteryjne i mocno drażniące żele. Wbrew pozorom trądzik nie powstaje na skutek działania bakterii.

Doprowadzają do niego głównie zmiany hormonalne, z którymi żele antybakteryjne na pewno sobie nie poradzą. Tutaj wskazana jest dopasowana do problemu terapia hormonalna. Pielęgnacja ma być jedynie jej uzupełnieniem, a nie główną metodą walki z chorobą skórną.

Jaki powinien być dobry żel do cery z trądzikiem?

Trądzik
Canva.com

Dobry żel do mycia twarzy musi być na tyle delikatny, by nie uszkodził naturalnej bariery ochronnej skóry. Powinien oczywiście umiejętnie oczyszczać ją z zanieczyszczeń i np. pozostałości po makijażu, lecz do tego celu wystarczą nawet ziołowe substancje i olejki. Ostatnio modne stało się zmywanie makijażu właśnie olejami.

Nałożone na skórę błyskawicznie rozpuszczają wszystkie kolorowe kosmetyki, które potem wystarczy zetrzeć płatkiem kosmetycznym. Z żelu na trądzik należy korzystać rano i wieczorem.

Reklama

Nie powinno się robić tego częściej, gdyż nawet najdelikatniejszy preparat częściowo będzie wysuszać skórę.

Leczenie trądziku bywa bardziej skomplikowane, niż mogłoby się to z pozoru wydawać. Najdroższe kosmetyki często nie są w stanie pomóc osobom walczącym z pryszczami. Najlepszym dla nich wyjściem z sytuacji będzie konsultacja z dermatologiem, czyli lekarzem zajmującym się chorobami skóry.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Cera tłusta
Każda cera powinna być systematycznie i porządnie nawilżana. Trzeba nawilżać ją przy tym systematycznie, najlepiej codziennie albo i dwa razy dziennie, by uniknąć zmniejszyć ryzyko wysuszenia i podrażnienia naskórka albo zaburzenia jego naturalnej zewnętrznej bariery ochronnej. Warto natomiast wiedzieć, że nawet kosmetyki do cery trądzikowej, zwykle silnie wysuszające i matujące, nie powinny mieć wyłącznie działania oczyszczającego.
kwas salicylowy
Kwas salicylowy ma wiele właściwości, które sprawiają, że wykorzystuje się go zarówno w medycynie, jak i w kosmetyce. Zabiegi z jego użyciem są bardzo popularne i dają świetne efekty. Jednak przeprowadza się je głównie w salonach kosmetycznych. W domu również możemy używać kosmetyków z dodatkiem tego związku chemicznego, jednak mają one o wiele niższe jego stężenie. Czym właściwie jest ten kwas? Jakie ma właściwości i jak go stosować?
Domowa maseczka z alg morskich - naturalna recepta na piękną skórę
Domowa maseczka z alg morskich to idealna recepta na błyskawiczną poprawę wyglądu skóry twarzy. Samodzielne przygotowanie maski umożliwia wykonanie skutecznego zabiegu pielęgnacyjnego bez konieczności korzystania z usług profesjonalnego salonu urody! Kosmetyk może być wykorzystywany do każdego typu cery, a jego sporządzenie zajmuje dosłownie kilka minut.
Reklama
Reklama
Reklama