Dłonie z krótkimi, naturalnymi paznokciami
pexels.com

Jak uratować zniszczone paznokcie po hybrydzie?

Wiele kobiet decydujących się na manicure hybrydowy miało do czynienia z osłabieniem paznokci, łamliwością, rozdwajaniem, pojawiającymi się przebarwieniami i chropowatością. Co robić? Jak ratować kobiecy atrybut?
Reklama

Dlaczego paznokcie są zniszczone?

Najczęstszym potem powstających problemów są błędy popełniane podczas robienia bądź zdejmowania tego rodzaju manicure. Przepiłowanie płytki, czy też zbytnie jej polerowanie. Nieco rzadziej powodem może być uczulenie na lakier hybrydowy lub zbyt długie naświetlanie UV/LED. Oczywiste jest, że każda chce jak najszybciej poradzić sobie z tym problemem. W końcu estetyczny manicure to synonim dbania o siebie i kobiecości. Jak zatem uratować zniszczone paznokcie po hybrydzie? Oto kilka sprawdzonych sposobów.

Na ratunek paznokciom... 5 sprawdzonych sposobów na ich odbudowę i wzmocnienie.

kobieta malująca paznokcie
  1. Olejek rycynowy - bardzo skutecznie regeneruje płytkę paznokcia. Wystarczy regularnie go wcierać w czystą płytkę, by bardzo szybko zauważyć efekty - wzmocnienie i wzrost paznokci.
  2. Masło Shea - odżywcze masło, świetni działa na płytkę paznokcia. Wzmacnia ją i poprawia koloryt. Najlepiej zrobić z niego maseczkę i nałożyć na około 20 minut.
  3. Srebro koloidalne - świetnie pomaga na łamliwość paznokci oraz ma właściwości antybakteryjne. Dostępne jest w formie płynnej i wystarczy je regularnie aplikować na płytkę paznokcia.
  4. Manicure japoński - to zabieg wykonywany w salonach kosmetycznych. Intensywnie odżywia i często jest polecany na osłabione paznokcie po hybrydzie.
  5. Kuracja systemem IBX - to zabieg dwuczęściowy, wykonywany w salonach kosmetycznych. Służy odbudowie osłabionych paznokci, spaja górne warstwy płytki, co zapobiega rozdwajaniu, kruszeniu i łuszczeniu.
Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama