Muszla klozetowa
Canva.com

Jak usunąć kamień w muszli klozetowej? Te proste triki zadziałają!

Wiele osób zastanawia się jak szybko i skutecznie usunąć gruby kamień z muszli klozetowej. Mamy kilka prostych pomysłów na to, jak oczyścić toaletę, aby zawsze był czysta i zdezynfekowana.
Reklama

Proste sposoby na czystą muszlę klozetową

Muszla klozetowa
Canva.com

W każdej toalecie zbiera sie mnóstwo kamienia i często sięgamy po chemiczne detergenty. Mamy jednak kilka domowych sposobów, które mogą być równie skuteczne i pozwolą zaoszczędzić trochę pieniędzy w domowym budżecie. Naturalne składniki często dużo lepiej radzą sobie z kamieniem i brzydkim osadem w muszli klozetowej.

Ocet i soda

Wymieszaj szklankę octu z 1/3 szklanki sody oczyszczonej i wlej do sedesu. Taką miksturę odstaw na 30 minut i po tym czasie wyczyść muszlę klozetową za pomocą szczotki. Na koniec spłukujemy muszlę woda kilka razy.

Reklama

Soda i kwas cytrynowy

Równie skuteczna będzie mikstura z sody oraz kwasku cytrynowego. Wystarczy, że wymieszamy 1/3 szklanki sody z 1/4 szklanki kwasku i wlejemy roztwór do muszli. Należy odczekać chwilę, aby powstała piana w muszli i po pół godziny możemy za pomocą szczotki usunąć zabrudzenia. Po wyszorowaniu muszli - spłukujemy ją.

Wybielacz i coca-cola

Cennym sposobem będzie także połączenie coca-coli oraz wybielacza do ubrań. Substancje te naruszą zaschnięty kamień. To ważne, aby regularnie czyścić muszlę klozetową, aby uniknąć dużych zabrudzeń.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama