Olejek do demakijażu
Canva.com

Jak używać olejków do demakijażu?

Każdego nowego produktu kosmetycznego należy najpierw się nauczyć, zanim w ogóle nałoży się go po raz pierwszy na twarz i zanim zacznie się od niego oczekiwać jakichkolwiek efektów. Olejek do demakijażu to coś zupełnie innego niżeli oczyszczające żele, płyny micelarne czy też kremowe mleczka kosmetyczne.
Reklama

Wymaga on zatem właściwego podejścia, bo jego niepoprawna aplikacja może doprowadzić do tego, że nabierze się o nim złego zdania i bardzo szybko przestanie się go używać, zanim w ogóle odkryje się wszystkie jego pozytywne właściwości, a naprawdę szkoda by było do takiej sytuacji dopuścić.

Jak aplikować olejek do demakijażu?

Olejek do demakijażu
Canva.com

Olejki do demakijażu można aplikować na twarz przy pomocy specjalnej ściereczki, płatków kosmetycznych lub po prostu swoich dłoni. W przypadku gdy nie lubi się wykonywać żadnych zabiegów pielęgnacyjnych ręcznie, najwygodniej sięgnąć po specjalną ściereczkę przeznaczoną do wielorazowego użytku, którą wystarczy po prostu regularnie prać, aby zachować jej higieniczność i nie przenosić znajdujących się na niej zanieczyszczeń na twarz.

Reklama

Taką ściereczkę, podobnie zresztą jak wacik kosmetyczny, wcześniej należy nasączyć niewielką ilością ciepłej wody, a dopiero potem zacząć rozprowadzać nią olejek do demakijażu na twarzy, skupiając się oczywiście na tych partiach skóry, na których rzeczywiście występują resztki po różnych kosmetykach albo które są mocniej zabrudzone.

Większość kobiet, które używają olejków do demakijażu, nakłada je jednak przy pomocy własnych dłoni, bo jest to jednak metoda najprostsza, niewymagająca posiadania żadnych dodatkowych narzędzi, a przy tym często najbardziej higieniczna.

Reklama

Oczywiście ręce należy wcześniej dokładnie umyć, a potem nałożyć na nie niewielką ilość olejku do demakijażu i zacząć wsmarowywać go w skórę, rzęsy oraz brwi. Przy demakijażu oczu trzeba zachować ostrożność, aby nie wetrzeć produkty zbyt głęboko i nie dotrzeć nim do oka. Poprawnie nałożony olejek do demakijażu nie będzie wywoływać żadnych podrażnień, a mimo tego spokojnie poradzi sobie z usunięciem wszystkiego tego, co powinien usunąć.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama