Kobieta o czarnych włosach w białej pościeli na łóżku z wygodnym materacem błogo śpi z ręką pod głową
pixabay.com

Jak wybrać dobre łóżko? Na co zwrócić uwagę?

Wybór łóżka nie jest wcale taką prostą sprawą. Wielość wzorów, kolorów i materiałów sprawia, że trudno podjąć szybką i dobrą decyzję. Zanim więc kupisz łóżko, zastanów się, które z nich sprawdzi się najlepiej w Twojej sypialni.
Reklama

Gabaryty - od tego zacznij poszukiwania

Wymiary łóżka, czyli szerokość i wysokość są niezwykle istotne z kilku względów. Przede wszystkim weź pod uwagę kubaturę wnętrza i jego specyfikę. Za duże łóżko w mniejszej sypialni zaburzy organizację przestrzeni. Możesz mieć problem ze swobodnym poruszanemu się i ścieleniem, jeśli łóżko stoi za blisko ściany. Nie zawsze jednak można sobie pozwolić na ustawienie go na środku sypialni. Natomiast druga kwestia związana z gabarytami dotyczy użytkowania mebla. Niskie łóżko wbrew pozorom nie jest za wygodne, szczególnie dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa. 

Materac - jedne z ważniejszych elementów łóżka

Tu do wyboru masz mnóstwo różnego rodzaju produktów. Zanim wciśniesz ikonkę wirtualnego koszyka w sklepie internetowym, przemyśl szczegółowo kwestię zakupu materaca.

Reklama

Który z nich wybrać piankowy, sprężynowy czy może hydrożelowy? Określ swoje preferencje i wybierz taki produkt, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Jeśli masz problemy ze snem, najlepszym wyborem będzie materac z termoelastycznej pianki. Dopasuje się do anatomicznych kształtów ciała, a później wróci do swoich naturalnych kształtów. Jeśli chcesz zyskać więcej punktów podparcia na łóżku i nie lubisz falowania, wybierz materac sprężynowy kieszeniowy. Jest to produkt bardzo elastyczny, dlatego zapewni Ci odpowiednie odprężenie i spokojny sen.

Sporo też zależy od wagi użytkownika. Jeśli Twój ciężar ciała przekracza 80 kg, wtedy lepiej wybrać materac o średniej twardości. Jeżeli ważysz jeszcze więcej, wtedy twardość materaca powinna być jeszcze większa. Natomiast przy problemach z kręgosłupem miękki materac nie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Reklama

Zwróć uwagę na różne oznaczenia. Są to np. taśmy 3D, które gwarantują większy przepływ powietrza w materacu lub technologia AirForce, która zapobiega gromadzeniu się wilgoci.

Konstrukcja łóżka i rama

Zwróć uwagę na konstrukcje łózka, ponieważ to od niej zależy m.in. jego funkcjonalność i komfort użytkowania. Który model najbardziej Ci odpowiada - z nóżkami, zabudowany czy z wolną przestrzenią w środku? A może szukasz łóżka z pojemnymi szufladami i pojemnikami? Więcej elegancji ma zapewne łóżko na prostych lub fantazyjnych nóżkach, ale wtedy musisz mieć sporo miejsca w sypialni. Ustawienie komody czy bieliźniarki nie zawsze jest możliwe. 

Natomiast jeśli chodzi o ramę, to ta może być drewniana lub tapicerowana.

Reklama

Pierwsze rozwiązanie stosuje się szczególnie we wnętrzach minimalistycznych i klasycznych. Drewniane elementy łatwo wyczyścić z kurzu, ale trzeba pamiętać o ich impregnacji. Z kolei tapicerowane ramy wyglądają bardzo efektownie. Dodają wnętrzu jeszcze więcej ciepła niż drewno i bez problemu dopasują się do każdej aranżacji. Jeśli wybierzesz elegancki, pikowany zagłówek z miękkiej i modnej tkaniny, uzyskasz bardzo ciekawy efekt. Czasami lepiej wyglądają delikatne przeszycia niż mocne pikowania, np. w lofcie czy w stylu minimalistycznym.

Niezwykle istotny jest również design łóżka. Oprócz odpowiedniego materiału i konstrukcji łózka ważne jest także to, czym je przykryjesz. Narzuta, pledy i poduchy powinny korespondować z wystrojem wnętrza, a wtedy uzyskasz wyrazisty aranżacyjny efekt.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Redakcja
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
redakcja@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama