Balkon w bloku  i meble ogrodowe
Canva.com

Jak wyczyścić brudny balkon po zimie? Oto domowe sposoby!

Wiosna, ach to ty! Aż chciałoby się powiedzieć za znanym muzykiem. Właśnie ta pora roku z pewnością cieszy wszystkich tych, którzy już marzą o wypoczynku na balkonie. Jak więc przygotować tę niewielką przestrzeń na „nowe”? Sprawdźcie!
Reklama

Robimy porządki na balkonie

Zimą na balkony trafia mnóstwo rzeczy – od tych mniej do bardziej potrzebnych. Co z nimi zrobić? Najlepiej znaleźć dla nich inne miejsce! Czy pozostałości po zeszłorocznych kwiatach czy pęknięte donice będą nam jeszcze potrzebne? Niekoniecznie. Zastanówmy się więc nad tym, co faktycznie powinno się znaleźć na balkonie, a bez czego będziemy w stanie sobie poradzić. Ważne, aby na czas sprzątania wszystkie rzeczy – w miarę możliwości – znalazły się poza balkonem. To ułatwi nam dostęp do każdego zakamarka.

Niezbędne zakupy

Czyszczenie balkonu „na sucho” najlepiej zacząć od pozbycia się wszelkich nieczystości. Zanim to jednak nastąpi, zadbajmy o odpowiedni sprzęt.

Reklama

Przede wszystkim unikajmy używania np. mopa czy szczotek, które mamy na użytek domowy. Zabrudzenia na balkonie często są bowiem bardzo trudne do usunięcia; używając osobnego zestawu do sprzątania, unikniemy „przeniesienia” brudu do wnętrza pomieszczeń. Kupując narządy potrzebne nam do uzyskania czystego balkonu, sięgajmy po trwalsze propozycje; w przypadku np. słabszej szczotki czy ścierki szybko możemy doprowadzić do jej uszkodzenia.

Jak czyścić?

Balkon z roślinami
Canva.com
Reklama

Preparaty do czyszczenia różnych powierzchni – to kolejny punkt na naszej zakupowej liście. Mleczka czyszczące, impregnaty czy propozycje np. do czyszczenia płytek znacznie ułatwią nam pozbycie się brudu nawet z trudnodostępnych miejsc. Pamiętajmy również o odpowiednim ich spłukiwaniu – w przeciwnym razie mogą uszkodzić czyszczoną powierzchnie. Unikajmy również sprzątania balkonu przy niskiej temperaturze: tu w grę wchodzi nasze zdrowie. Często przy porządkowaniu możemy stracić poczucie czasu, a w konsekwencji – spędzić na zewnątrz nawet kilka godzin! Nie wystawiajmy swojego organizmu na „wiosenno-zimową” próbę sił.

Dekoracje na balkon

Kiedy balkon będzie już posprzątany „na sucho” i „na mokro”, to wówczas możemy przystąpić do jego dekorowania. W tym przypadku doskonale sprawdzą się m.in.: ozdobne donice, kwiaty i rośliny czy rozmaite akcesoria znajdujące się w sklepach ogrodniczych. Dzięki temu mała przestrzeń stanie się samym centrum wiosennego odpoczynku!

Co jeszcze dorzucilibyście do tej listy?

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama