Kurki
Canva.com

Jak wyczyścić kurki z piasku? Znamy genialny sposób!

Byłaś na grzybach i w koszyczku masz mnóstwo kurek? To doskonale. Kurki to pyszne grzyby, które możemy śmiało wykorzystać do jajecznicy, omletu, czy zjeść smażone na maśle. Poznaj nasz sposób na wyczyszczenie kurek z piasku i leśnego pyłu.
Reklama

Czym czyścic kurki?

Kurki
Canva.com

Kurki to niezwykle smaczne grzyby, które możemy z łatwością dodać do jajek, omletów, czy zrobić z nich zupę krem. Lekki i delikatnie pieprzny smak kurek kusi grzybiarzy i gospodynie domowe. Kurki są wolne od robaków, ale z przyjemnością rosną na piaszczystym gruncie. Pozbycie się pisaku z kurek wcale nie jest trudne. Warto skorzystać z naszych porad.

Kurki najłatwiej będzie oczyścić za pomocą szczoteczki i pędzelka. Suche listki najlepiej delikatnie odciągnąć końcówką noża. Pamiętajmy o tym, aby grzyby zawsze umyć - najlepiej pod bieżącą wodą.

Reklama

Jak myć kurki przed dalszą obróbką?

Nie każdy wie, że kurki możemy łatwo i szybko wyczyścić za pomocą szczoteczki do zębów. Po wszystkim przekładamy nasze grzyby do miseczki i zalewamy wodą. Możemy ręką mieszać wodę, aby grzyby delikatnie pływały po powierzchni a piasek opadł na dno.

Następnie odławiamy wszystkie grzyby, np. chochelką lub ręką i przekładamy do suchego naczynia. Wodę z piaskiem wylewamy. Pamiętajmy o tym, aby nie moczyć zbyt długo grzybów w wodzie.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama