Brudna łazienka
Canva.com

Jak wyczyścić szybko brudne fugi? Oto sposób, który dosłownie ZAWSZE działa

Soda oczyszczona to rewelacyjny naturalny środek do czyszczenia wszelakich powierzchni. Sprawdza się zarówno solo, jak i w połączeniu z octem, kwaskiem cytrynowym bądź nawet zwykłą wodą, albowiem pod wpływem tych dodatkowych produktów przekształca się w wygodną w użyciu pastę, którą bez trudu można wyczyścić niemalże wszystko.
Reklama

Poradzi sobie ona zarówno z domyciem przypalonego garnka, jak i z perfekcyjnym wybieleniem zanieczyszczonych i zakurzonych fug. Jak wyczyścić fugi sodą oczyszczoną? Oto sposób, który dosłownie zawsze działa.

Najskuteczniejszy sposób

W większości polskich domów taka soda oczyszczona praktycznie zawsze jest gdzieś pod ręką, więc wystarczy sięgnąć po nią i przygotować z niej wybielającą czyszczącą pastę, łącząc ją z niewielką ilością ciepłej wody i dokładnie mieszając. Soda to ekologiczny wyrób nadający się do sprzątania niemalże całego domu. Śmiało można powiedzieć, że jest ona środkiem nieszkodzącym środowisku, ale też i nieszkodzącym domownikom, na których różne inne, bardziej chemiczne preparaty do czyszczenia mogłyby oddziaływać w negatywny sposób, zwłaszcza przy dość częstym ich wykorzystaniu. Pasta wykonana z samej sody i wody powinna być nakładana bezpośrednio na fugi.

Czyszczenie fug ułatwi znacząco zastosowanie najzwyklejszej szczoteczki do zębów, z której pomocą łatwiej można rozprowadzić pastę na wszystkich zanieczyszczonych miejscach, by następnie - w razie potrzeby - trochę je poszorować i pozbyć się całego osadzonego na nich brudu.

Reklama

Jeśli miejsca są mocno zanieczyszczone, pastę sody warto pozostawić na nich na kilka czy kilkanaście minut, a dopiero potem sięgnąć po szczoteczkę i rozpocząć szorowanie.

Oczywiście cała powierzchnia, która zostanie wyczyszczona jakimkolwiek preparatem przygotowanym na bazie sody oczyszczonej, powinna zostać spłukana sporą ilością ciepłej wody. W razie potrzeby podany proces można powtórzyć, jeżeli fugi nie zostaną idealnie doczyszczone.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama