Uśmiechnięta kobieta z praniem, z którego usunęła zapach potu.
Canva

Jak wyprać koc, aby go nie zniszczyć?

Nie zawsze dbanie o koce jest proste. W przypadku tych mniej standardowych materiałów wykonania może ono okazać się wręcz trudne, ale nie martw się o to na zapas, a zamiast tego spróbuj odkryć, jakie potrzeby ma Twój własny koc do domu, by następnie jak najlepiej o nie zadbać.
Reklama

Jak wyprać koc z mikrofibry?

Koc wykonany z mikrofibry zawsze będzie kocem o wyższych wymaganiach niżeli ten bawełniany czy nawet wełniany. Jeśli chcesz, by zdołał on zachować naturalne dobre dla niego własności, unikaj używania go z wysokimi temperaturami i pierz go zawsze w chłodnej lub tylko naprawdę lekko ciepłej wodzie, o temperaturze wynoszącej maksymalnie 30 stopni C. Tutaj naprawdę nie ma co ryzykować, albowiem zastosowanie cieplejszej wody, a już tym bardziej tej gorącej, może doprowadzić do nieodwracalnego zniszczenia struktury materiału, która z przyjemnie puszystej i miękkiej stanie się szorstka i mało zadowalająca w dotyku. Ponadto wraz z mikrofibrą używaj delikatnych detergentów. Wybieraj te naturalne, w których nie będzie agresywnej chemii, umiejącej zaszkodzić delikatnym włóknom.

Jak wyprać koc z poliestru?

Zdecydowanie łatwiej dba się o koc do domu wykonany z poliestru, który z uwagi na swoje sztuczne pochodzenie ma zapewnione pewne dodatkowe właściwości pozwalające mu przetrwać nawet w tych cięższych warunkach. Poliester zawsze może być czyszczony w pralce. Ponadto w jego przypadku nie trzeba aż tak bardzo pilnować niższej temperatury, albowiem większość poliestrowych koców nadaje się do tego, by prać w je w temperaturze o wysokości nawet do 60 stopni C (sprawdź to jednak na ulotce dołączonej do koca). Materiał spokojnie może być czyszczony ręcznie, suszony w suszarkach oraz prasowany.

Reklama

Właśnie te właściwości poliestru sprawiają, że jest on niezwykle wygodnym materiałem w użyciu.

Wszystko to, co najważniejsze, zostało już powiedziane, więc nie pozostaje ci nic innego, jak tylko przyłożyć się do zadbania o wszystkie posiadane koce do domu. Zacznij po prostu traktować je z należytym szacunkiem. Dbaj o to, na co sam wydałeś ciężko zarabiane pieniądze.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama