Sen dziecka
Canva.com

Twoja pociecha nie może zasnąć? Kocyk z tego materiału może być lekarstwem

Trudno wyobrazić sobie lepszy kocyk dla dzieci od kocyka bambusowego, który polecany jest właśnie tym najmłodszym, niekoniecznie starszym i raczej nie dorosłym. Bambusowa tkanina zdaje się wręcz stworzona do tego, by otulać maluchy do snu i pomagać im wpadać w objęcia Morfeusza.
Reklama

Jej naturalna miękkość zgrywa się z jedwabistą delikatną fakturą, które wprost idealnie pasują do równie delikatnej i szlachetnej skóry każdego dziecka.

Właściwości bambusa a sen

Włókno bambusowe znane jest ze swoich właściwości termo regulujących. To dzięki nim kocyk bambusowy w niezwykły sposób dopasowuje się do potrzeb ułożonej pod nim osoby i reaguje na temperaturę jej ciała, a zarazem temperaturę powietrza, by wszystkie te aspekty idealnie ze sobą zgrać i móc albo dogrzać ciało malucha, albo delikatnie je schłodzić. Taki kocyk będzie oddychać i nie powoli dziecku się przegrzać bądź wyziębić. Jest to wariant całoroczny. Kocyki wykonane z tkaniny bambusowej potrafią ocieplać ciało malców zimą, a chłodzić je wiosną oraz latem.

Czy bambus jest alergiczny?

Dziecko na łóżku
Canva.com
Reklama

To, że kocyk bambusowy tak świetnie sprawdza się u najmłodszych, w dużym stopniu wynika również z jego właściwości antyalergicznych. Jest on kompletnie niepodatny na rozwój bakterii i grzybów, a przy tym potrafi nawet im zapobiegać, dzięki czemu w większości przypadków nie doprowadzi do powstania alergii czy też żadnej reakcji uczuleniowej. Bambus jest materiałem solidnym i mocnym. Ma dobrą trwałość, potwierdzoną jego odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Nawet pod wpływem prania nie powinien jakoś szczególnie się niszczyć, co jest ważne, bo nie da się ukryć, że kocyk używany przez dziecko będzie prany dosyć często.

A co z wadami?

Ich oczywiście nie da się całkowicie uniknąć, ale na szczęście koc bambusowy za dużo ich nie ma. To, z czego warto zdać sobie sprawę, to z jego podatności na zagniecenia. Bambusowe tkaniny lubią niestety się gnieść, dlatego też powinny być prasowane (no chyba, że komuś te zagniecenia w ogóle nie przeszkadzają).

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama