dziewczynka stojąca na cmentarzu
zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Jak znaleźć grób na cmentarzu? Znamy niezawodny sposób

1 listopada we Wszystkich Świętych i 2 listopada w Dzień Zaduszny zgodnie z tradycją i wierzeniami religijnymi odwiedzamy cmentarze, by zapalić znicze i odmówić krótką modlitwę. Tego dnia często denerwujemy się, gdy nie możemy znaleźć grobu zmarłej osoby. Znamy niezawodny sposób na to, aby poszukiwanie miejsca pochówku osoby zmarłej nie było dla nas żadnym kłopotem.
Reklama

Jak znaleźć grób na cmentarzu?

Dzień Wszystkich Świętych to uroczystość, w czasie której wspominamy wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie. Ze względu na tradycję i fakt, że Wszystkich Świętych jest dniem wolnym od pracy, przyjęło się, że to właśnie wtedy odwiedzamy bliskich nam zmarłych, podczas gdy powinniśmy to robić 2 listopada, czyli w Dzień Zaduszny. Jest to właśnie święto w czasie którego modlimy się za dusze drogich nam zmarłych.

Reklama

Udając się na groby zmarłych, często odwiedzamy nieznane nam cmentarze w różnych miejscowościach na terenie całej Polski. Nie znając cmentarza, jest nam bardzo trudno znaleźć grób konkretnej osoby. Wtedy z pomocą przychodzą nam liczne aplikacje i strony, za pośrednictwem których możemy znaleźć miejsce pochówku.

Schemat działania wyszukiwarek jest bardzo podobny. Najpierw należy podać dane osobowe osoby: imię, nazwisko, a czasem również datę urodzenia lub zgonu. Po wpisaniu danych, pokazywana jest lokalizacja grobu i inne dodatkowe informacje np. fotografia nagrobka oraz mapa cmentarza z wyróżnionym sektorem. Wiele aplikacji daje nam też możliwość wybrania opcji "prowadź do grobu", dzięki czemu korzystając z nawigacji, możemy szybko dotrzeć do miejsca pochówku.

Reklama
cmentarz
zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Poznaj przydatne wyszukiwarki

Zarówno Wszystkich Świętych jak i Dzień Zaduszny powinny być dla nas czasem refleksji na temat śmierci naszych bliskich. Warto wtedy oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu z poszukiwaniem grobu zmarłej osoby i skorzystać z przydatnych internetowych narzędzi.

  • Wyszukiwarki ogólnopolskie to np. WebCmentarz.pl, Grobonet.com czy KsiegaZmarlych24.pl. - znajdziemy tam większość cmentarzy w naszym państwie. Oprócz wymienionych wyżej opcji niektóre wyszukiwarki dają możliwość zapalenia wirtualnego znicza, czy dokonania opłaty cmentarnej.
  • Wyszukiwarki lokalne dostępne w konkretnych miastach.
  • Mapki - są dostępne zarówno na na cmentarzach, jak i stronach internetowych.
  • Aplikacje na telefon - takie jak Cmentarz GPS, czy Polskie Cmentarze.
Reklama
Autor - Kamil Wroński
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.wronski@styl.fm
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama