Niemowlak na materacu
Canva.com

Jaki wybrać materac dla niemowlaka, aby zapewnić mu zdrowy sen?

Zdrowy i regeneracyjny sen jest ważny dla każdego organizmu, szczególnie w fazie rozwoju. Jak zadbać o odpoczynek naszego niemowlaka? Należy wybrać odpowiedni materac, który umożliwi komfortowe zasypianie.
Reklama

Jakie wypełnienie materaca będzie dobre?

Niemowlak na materacu
Canva.com

Wybór materaca to duże wyzwanie, szczególnie, gdy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie i komfort niemowlaka. Niemowlę w pierwszych miesiącach życia bardzo dużo śpi, dlatego już na samym początku musimy zadbać o dobrą jakość snu.

Materac do łóżeczka niemowlaka powinien być antyalergiczny i mieć właściwości antyseptyczne. Najlepszym wyborem dla niemowlęcia będą materace piankowe oraz lateksowe. Oba rodzaje mają właściwości zatrzymujące rozwój drobnoustrojów oraz zapewniają doskonały przepływ powietrza.

Reklama

Twardy, czy miękki?

Niemowlak na materacu
Canva.com

Odpowiedni rozmiar materaca dla niemowlaka to 60x120 oraz 70x140. To odpowiednia przestrzeń, która pozwoli na wygodny sen i zabezpieczy dziecko przed zsunięciem się z łóżka.

Reklama

Bardzo ważna jest także odpowiednia grubość materaca. Jest to jednak zależne od gęstości pianek, które znajdziemy wewnątrz materaca.

Idealna grubość materaca dla dziecka to 11-14 cm. Dzięki temu materac będzie prawidłowo podpierał kręgosłup dziecka. Wiele osób pyta, czy dobrym rozwiązaniem będzie miękki materac. Warto wybrać średnio-twardy materacyk, który jest wygodny i jednocześnie bardzo przytulny.

Przy wyborze materaca dla niemowlaka, a także starszego dziecka powinniśmy się kierować bezpieczeństwem pociechy, swobodą ruchów oraz rozwojem malucha. Warto wybierać materace, które są certyfikowane i atesty. Ważna jest także Pozytywna Opinia Instytutu Matki i Dziecka. Produkt dla dzieci powinien spełniać także normy i standardy higieny. Dzięki temu codzienne użytkowanie będzie bezpieczne i zdrowe.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama