Pierwsza Komunia

Jaki wybrać tort komunijny na prezent? Podpowiadamy!

Tort to ten jeden jedyny uroczysty wypiek, który zawsze odgrywa rolę gościa honorowego na wszelakich rodzinnych imprezach i innych wydarzeniach mających celebrować pewne ważne okazje i momenty. Pierwsza Komunia Święta z całą pewnością jest jednym z takich wydarzeń. Przeżywa się ją wśród bliskich, zapraszając na przyjęcie najbliższą rodzinę i przyjaciół dziecka.
Reklama

Wszyscy chcą rozmawiać, śmiać się i dobrze bawić. Na takiej imprezie nie może zabraknąć ani różnych smakowitych dań, ani tym bardziej tortu komunijnego, na który świeżo upieczony komunista na pewno będzie czekać z wielką niecierpliwością.

Dlaczego warto wybrać tort z pracowni artystycznej lub cukierni?

Aktualnie te pracownie, które skupiły się prawie wyłącznie na opracowywaniu i przygotowywaniu tortów, a ponadto umieszczają w swojej ofercie konkretnie torty komunijne, naprawdę potrafią zadbać o to, by te klasyczne wypieki bajecznie się prezentowały i były cudownym rozpieszczeniem dla wymagających kubków smakowych.

Jaki powinien być tort komunijny?

Tak jak torty urodzinowe najczęściej są okrągłe, tak te komunijne zwykle bywają prostokątne lub kwadratowe.

Reklama

Mogą przyjąć formę książki albo nawet otwartej księgi lub pozostać proste, ozdobione wyłącznie jakimiś uroczymi jadalnymi kwiatkami albo motywami kojarzącymi się z komunią. Są to jednak nadal wyłącznie pewne propozycje, którym można się zainspirować, ale wcale nie trzeba na siłę tego robić. To, co warto zrobić, to popatrzeć sobie, jak wyglądają różnorodne torty komunijne i czym się one wyróżniają, by następnie stworzyć sobie plik kilku inspiracji i pokazać je w wybranej pracowni, by cukiernik wiedział, do jakiego efektu ma dążyć, aby zadowolić swojego nowego klienta.

Czy warto samodzielnie zrobić tort komunijny?

Większe imprezy rządzą się swoimi prawami, dlatego gdy przygotowuje się komunię na kilkudziesięciu gości i organizuje się ją na normalnej sali, taki tort komunijny najlepiej po prostu zamówić, aby mieć pewność, że wszyscy będą mogli go skosztować.

Reklama

Torty na mniejsze i bardziej kameralne imprezy mogą być pieczone samodzielnie. W pewnym stopniu można nawet czerpać jakąś przyjemność z podjęcia próby wykonania imponującego efektownego wypieku okazjonalnego.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama