Ból brzucha w ciąży - co może oznaczać i co wtedy zrobić?
pixabay.com

Jakich witamin potrzebują kobiety przed zajściem w ciążę?

Jeżeli już od jakiegoś czasu wraz ze swoim partnerem staracie się o dziecko i dalej nic z tego nie wychodzi, może być to znak, że po prostu albo Twój organizm nie funkcjonuje prawidłowo, albo to z organizmem Twojego partnera są jakieś problemy.
Reklama

Zadbaj o siebie

W pierwszej kolejności zadbaj jednak o samą siebie, bo zwykle to właśnie tutaj leży sedno problemu. Jeżeli chcesz być mamą, musisz pokazać swojemu organizmowi, że jesteś na to gotowa i że dasz sobie radę z odżywieniem dziecka. Sama musisz być zatem zdrowa, spokojna i w pełni sił. Suplementacja przed ciążą pomoże Ci ten efekt szybciej osiągnąć.

Skąd brać witaminy?

Ciąża
Canva.com

Wybierając dla siebie poszczególne suplementy, zwróć uwagę na to, zwłaszcza jeśli sięgasz po mieszanki różnych substancji, by preparat zawierał w sobie zwiększoną ilość żelaza.

Reklama

Akurat ten składnik jest trudno dostarczany wraz z dietą, albowiem dobrej jakości żelazo występuje niestety wyłącznie w mięsie i to przede wszystkim w podrobach, których w Polsce nadal nie jemy za dużo. Drugi ważny składnik to cynk. On reguluje cały cykl miesiączkowy i dzięki temu może pomóc w zaplanowaniu prób starania się o dziecko. Zaburzony cykl potrafi być jednak pewnym utrudnieniem. Gdy nie wiesz, kiedy masz dni płodne, tak naprawdę nie masz pojęcia o tym, kiedy rzeczywiście powinniście wraz z partnerem rzucić wszystko i przejść do intensywnych starań.

Żelazo i cynk to taka podstawa, w którą w tym momencie są wyposażane niemalże wszystkie suplementy przed ciążą, jednakże wartościowym uzupełnieniem tych dwóch substancji będą jeszcze: kwas foliowy, witamina C oraz witaminy z grupy B. Skoro troszczysz się o suplementację, troszcz się również o to, by na co dzień prowadzić zdrowy i zbilansowany tryb życia.

Reklama

Unikaj spożywania przetworzonych potraw, ogranicz słodycze i odstaw różnego rodzaju używki. Dozwolona jest jedynie niewielka porcja alkoholu, ale mówiąc niewielka, ma się na myśli zwykle jakąś jedną lampkę lekkiego wina na tydzień - na pewno nic większego.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama