Młoda mama
Canva.com

5 pytań, których absolutnie nie powinniśmy zadawać młodej mamie

Wczesne macierzyństwo to piękny i zarazem trudny czas dla każdej kobiety. Odnalezienie się nowej rzeczywistości jest sporym wyzwaniem. Zebraliśmy kilka pytań, których stanowczo nie powinniście zadawać świeżo upieczonym mamom.
Reklama

Każda młoda mama na początku swojej życiowej przygody z macierzyństwem może czuć się niekomfortowo, gdy zapytamy ją szczegóły porodu, laktację, czy nawet rozwój dziecka. Niektórzy bardzo często chcą doradzać w wychowaniu tak jakby sami byli rodzicami niemowlaka. Sprawdź, które pytania mogą zostać źle odebrane.

Czy karmisz piersią?

Ciekawość o karmienie dziecka, laktację jest kompletnie nie na miejscu. Wiele kobiet ma problemy z laktacją w pierwszych dniach po porodzie. Podobnie nie warto pytać o kwestie odstawienia dziecka od piersi. Nie wszystkie kobiety mogą zdecydować się na te wedle książkowych porad.

Czy Twoje dziecko śpi przez całą noc?

Kolejną trudną kwestią dla młodej mamy są nieprzespane noce. Nawet jeśli Ty nie miałaś problemu ze snem swoich pociech, to nigdy absolutnie nie opowiadaj o tym, że Twoje dzieci zawsze przesypiały każdą noc.

Reklama

Dużym faux-pas jest licytowanie się, które dziecko jest lepsze, mądrzejsze.

Dlaczego Twoje dziecko jeszcze nie chodzi?

Młoda mama
Canva.com

To pytanie potrafi doprowadzić do prawdziwego poirytowania. Mało kto posiada wiedzę na temat fizjoterapii dziecka oraz jego rozwoju. Często życzliwe babcie i sąsiedzi wręcz na siłę chcą stawiać dziecko na nogi i przekonują rodziców, że nauka chodzenia to banał.

Kiedy wracasz do pracy? Mąż będzie Cię utrzymywał?

To bardzo niezręczne pytania, które potrafią zasmucić i zdenerwować.

Reklama

Sytuacja finansowa świeżo upieczonych rodziców nie powinna nikogo interesować, o ile sami nie chcą nam o tym opowiedzieć. Często osoby ze starszego pokolenia przekonują młode mamy do pozostania w domu. Wiele osób nie rozumie, że kobieta potrzebuje wyjść do ludzi.

Twoje dziecko jeszcze nie mówi?

To kolejne pytanie, które jest zadawane bez jakiejkolwiek wiedzy o rozwoju logopedycznym dziecka. Takie pytania irytują, szczególnie, gdy rodzice dziecka są świadomi, że ich pociecha ma problem z mówieniem.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama