sansewieria
canva.com

Jakie rośliny w doniczkach dla początkujących? Oto nasze TOP 10!

Rośliny oczyszczają powietrze, dodają świeżości i pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem, zastanawiasz się, jakie rośliny doniczkowe będą dla Ciebie najlepsze. Oto lista TOP 10 roślin doniczkowych, które są łatwe w uprawie i mają wysoką odporność na różne warunki, idealne dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zielenią w domu!
Reklama

Pająk (Chlorophytum comosum)

To roślina o charakterystycznych, wąskich liściach, które rosną w kaskadowym układzie. Pająk jest bardzo odporny i dobrze znosi warunki w mieszkaniu, nawet przy niewielkiej ilości światła.

Sansewieria (Sansevieria trifasciata)

Znana również jako "język teściowej", ta roślina ma charakterystyczne, sztywne liście w kształcie miecza. Jest niezwykle odporna na brak wody i światła, dzięki czemu doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o słabym doświetleniu.

Potos (Epipremnum aureum)

Te pnącza o kształcie serca jest popularny wśród początkujących ogrodników. Jest bardzo łatwy w uprawie i dobrze radzi sobie w różnych warunkach świetlnych.

Sukulent (np. Echeveria, Haworthia)

Sukulenty są idealne dla początkujących ogrodników, ponieważ są bardzo odporne na suszę i nie wymagają częstego podlewania.

Reklama

Wymagają tylko odpowiedniego nasłonecznienia.

Paprotka (Nephrolepis exaltata)

Paprotka to klasyczna roślina doniczkowa, która dodaje uroku i świeżości każdemu wnętrzu. Jest łatwa w uprawie i toleruje różne warunki.

Jukka (Yucca)

Ta egzotyczna roślina ma charakterystyczne, długie liście w kształcie włóczni. Jukka jest odporna na suszę i toleruje jasne, słoneczne miejsca.

Kaktus (np. Opuntia, Ferocactus)

Kaktusy są bardzo popularne wśród początkujących ogrodników ze względu na swoją wytrzymałość i niezawodność. Wymagają minimalnej ilości wody i dobrze rosną w miejscach o dobrym nasłonecznieniu.

Peperomia (Peperomia)

Ta mała, zwarta roślina doniczkowa ma dekoracyjne liście o różnych kształtach i wzorach.

Reklama

Peperomia jest łatwa w pielęgnacji i rośnie dobrze w umiarkowanym świetle.

Pilea (Pilea peperomioides)

Inaczej znana jako "roślina pieniędzy", pilea ma okrągłe liście i jest łatwa do uprawy. Jest również łatwa do rozmnażania poprzez odcięcie bocznego pędzla.

Sukulenty z rodzaju Euphorbia

Ta grupa sukulentów, takich jak Euphorbia trigona czy Euphorbia lactea, są łatwe w uprawie i mają unikalny wygląd.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama