Liść z serduszkiem
zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Jakie są symbole jesieni? Odpowiedź na pewno Cię zaskoczy

Przejdź do galerii zdjęć
Powszechnie wydaje nam się, że najważniejszymi symbolami jesieni są przede wszystkim liście oraz barwy czerwone, żółte i pomarańczowe. Okazuje się, że wyróżników jesieni jest znacznie więcej, a o wielu z nich nawet nie pomyśleliście.
Reklama

Najbardziej znane symbole jesieni

Jesień to pora roku, gdy wszystko jest w fazie zmian. Dni stają się coraz krótsze i zmniejszają się temperatury za oknem. Jest to pora pośrednia między gorącym latem a zimą. To wszystko niestety może sprzyjać pojawianiu się chandry. Warto jednak zmienić podejście i spojrzeć na jesień z zupełnie drugiej strony, skupiając się na darach tej niedocenianej pory roku.

  • Kasztany i żołędzie. Wielu z nas nosi je w portfelu, kieszeni, czy torbie. Chociaż z reguły nie są nam one do niczego potrzebne, to jednak przypominają o tym, że jesień może być piękną porą roku.
  • Grzyby. Nie ma nic lepszego, niż wybranie się na grzyby w jesienny dzień do lasu. Nie dość, że taki spacer będzie bardzo zdrowy, to jeszcze na dodatek później będziesz mógł/mogła zjeść smaczne grzyby, które mają wiele cennych minerałów.
  • Dynia. Jest to najważniejszy symbol Halloween. Nawet jednak, jeśli tego święta z różnych względów nie obchodzimy, dynia może być interesującym dodatkiem wystroju wnętrza naszego mieszkania. A jeśli nam się znudzi — nie musimy ją wyrzucać, lecz możemy zrobić smaczny obiad.
  • Słoneczniki. Chociaż to lato jest czasem, gdy wiele kobiet decyduje się na sesje w słoneczniku, jesienią pięknie będą się one prezentować w wazonie czy ogrodzie.
  • Jarzębina. Chociaż wydaje się niepozorna, okazuje się, że może być powodem do radości dla całej rodziny. Wystarczy, że wspólnie nazbieracie trochę jarzębiny, a później możecie zrobić z niej naszyjnik dla twojego dziecka. Na pewno będzie zazdrościć mu całe przedszkole.
  • Kolorowe liście. Prawdziwy must have jesieniary, która nie może obyć się bez pięknych szeleszczących liści.
Liście
zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Co robić jesienią?

Symbole jesieni dają nam kilka wskazówek dotyczących tego, co warto robić w czasie tej pory roku.

Reklama

Zbieranie kasztanów, żołędzi i liści jest świetnym pomysłem na jesienną zabawę. Dobrym pomysłem jest też pójście na grzyby i delektowanie się zapachem lasu o poranku, który w czasie tej pory roku jest naprawdę intrygujący.

Gdy dopada nas jesienna chandra, możemy też włączyć nowy serial na Netfliksie albo poczytać interesującą książkę. Warto też wybrać się ze znajomymi do teatru lub kina. Jesień to przecież pora roku najciekawszych premier.

Reklama
Zobacz galerię zdjęć: 5 przepisów z dynią hokkaido w roli głównej
Autor - Kamil Wroński
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.wronski@styl.fm
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama