Zdrowe paznokcie
Canva.com

Jedz te 3 produkty, a paznokcie nie będą się łamać

Piękne i mocne paznokcie to marzenie wielu osób, jednak często ich stan może pozostawiać wiele do życzenia. Paznokcie łamliwe, rozdwajające się czy łatwo ulegające uszkodzeniom są problemem, który często wynika z niedoborów składników odżywczych. Dlatego w tym artykule przedstawimy trzy produkty, które warto włączyć do swojej diety, aby wzmocnić paznokcie i cieszyć się ich pięknym wyglądem.
Reklama

Jajka - skarbnica biotyny

Jajka są nie tylko doskonałym źródłem wysokiej jakości białka, ale także zawierają cenny składnik odżywczy - biotynę, zwany również witaminą B7 lub witaminą H. Biotyna jest niezbędna dla zdrowia paznokci, włosów i skóry. Pomaga w utrzymaniu ich odpowiedniej struktury i zapobiega rozdwajaniu się paznokci. Wprowadzenie jajek do swojej diety pozwoli dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości biotyny, co w rezultacie przyczyni się do poprawy kondycji paznokci.

Nasiona dyni - źródło cynku

Cynk jest minerałem, który odgrywa kluczową rolę w zdrowiu paznokci. Niedobór cynku może prowadzić do łamliwości paznokci i opóźnionego wzrostu. Nasiona dyni są doskonałym źródłem cynku, które warto regularnie włączać do swojej diety. Możesz je dodawać do sałatek, jogurtów, smoothie, czy po prostu je przegryzać jako zdrową przekąskę.

Reklama

Dzięki temu dostarczysz organizmowi cennego cynku, który pozytywnie wpłynie na Twoje paznokcie.

Awokado - zdrowe tłuszcze

Awokado jest znane ze swojego wysokiego zawartości zdrowych tłuszczy jednonienasyconych, które korzystnie wpływają na zdrowie serca i skóry. Jednak warto pamiętać, że tłuszcze są również ważne dla zdrowych paznokci. Wprowadzenie awokado do diety pozwoli dostarczyć organizmowi zdrowych tłuszczy, które zapobiegają nadmiernemu wysuszaniu się paznokci, nadając im naturalny blask i elastyczność.

Dodatkowe wskazówki dla zdrowych paznokci

Oprócz włączenia odpowiednich produktów do diety, warto pamiętać o kilku dodatkowych wskazówkach, które pomogą wzmocnić paznokcie:

  • Unikaj zbyt częstego używania lakierów do paznokci i środków do usuwania lakieru, które mogą osłabiać płytkę paznokcia.
  • Korzystaj z odżywek do paznokci, które dostarczą dodatkowych składników odżywczych.
  • Zapewnij swoim dłoniom odpowiednią pielęgnację, używaj kremów nawilżających i oliwek do skórek.
  • Ogranicz kontakt z agresywnymi środkami chemicznymi, nosząc rękawiczki ochronne podczas wykonywania prac domowych.
Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama