Kosmetyczka robi Trwały manicure
Canva.com

Trwały manicure nigdy nie wychodzi z mody. Co warto o nim wiedzieć?

Piękne i zadbane dłonie to najlepszy "list motywacyjny". Sprawia, że czujemy się bardziej pewni siebie, a także jest dobrym sposobem na podążanie za trendami, ponieważ świat zdobienia paznokci wciąż się zmienia i istnieje coraz więcej opcji, aby pokazać nienaganne paznokcie. Paznokcie są bez wątpienia najlepszym uzupełnieniem stylizacji, dlatego trwały manicure to nowa podstawa urody.
Reklama

Czym są trwałe paznokcie?

Manicure permanentny to prawdopodobnie najbardziej pożądany zabieg estetyczny i prawdziwa rewolucja w świecie urody. Oprócz niezwykle wysokiej trwałości, trwałe paznokcie są eleganckie i mogą być noszone w nieskończonej liczbie wzorów i kolorów, na krótkich i długich paznokciach? I zawsze z bardzo naturalnym rezultatem.

Z trwałymi paznokciami możemy wykonywać dowolną czynność bez obawy o utratę koloru czy odpadanie paznokci, w przeciwieństwie do paznokci sztucznych czy tipsów. Błyszczą jaśniej, więc odmładzają dłonie i nie łuszczą się.

Jak jest różnica między paznokciami trwałymi a półtrwałymi?

Oba manicure są trwalsze niż tradycyjny lakier do paznokci i oba wymagają utwardzenia w lampie UV, aby je utrwalić. Nie ma trwałego lakieru do paznokci, ponieważ paznokieć rośnie, ale istnieje niewielka różnica między nimi.

Reklama

Trwały manicure wykonywany jest na bardziej lepkiej bazie, którą może być akryl lub żel, aby uzyskać większą twardość i utrwalenie. Następnie nakładany jest lakier do paznokci lub wykonywany jest pożądany wzór i suszony w lampie. Manicure półtrwały wykonywany jest za pomocą lakieru do paznokci, który również wysycha pod lampą UV.

Jakie są zalety trwałego manicure?

Żel bazowy nakłada się bezpośrednio na paznokcie, chroniąc je, jednocześnie wzmacniając i pozwalając, aby lakier był zawsze nienaruszony. Dzięki trwałym paznokciom możemy pracować, pisać na klawiaturze, wyjeżdżać na wakacje bez obawy, że lakier odpadnie. Nie wymagają one żadnej pielęgnacji w domu, chociaż idealnym rozwiązaniem jest nałożenie olejku do skórek i kremu nawilżającego, aby dłonie wyglądały na bardziej nawilżone, a tym samym piękniejsze.

Reklama

Kolejną wielką zaletą jest to, że są idealne dla kobiet, które mają mało czasu, ponieważ dzięki wizycie w salonie kosmetycznym lub odrobinie rozpieszczania w domu możemy zapomnieć o naszych dłoniach na kilka tygodni.

Co jest potrzebne do wykonania trwałego manicure?

Bardzo łatwo jest znaleźć zestaw do manicure ze wszystkim, czego potrzebujesz, ale możesz też kupić wszystkie narzędzia osobno. Oprócz płynu do dezynfekcji rąk, potrzebujemy żelu bazowego, lakieru żelowego, topu, pilnika, pomarańczowego patyczka, preparatu do usuwania skórek (skrobaczka i cążki) i oczywiście lampy UV lub LED (różnica między nimi polega na czasie schnięcia).

Jak należy nakładać trwały lakier na paznokcie?

Najpierw przygotuj paznokieć pilnikiem, aby nadać mu pożądaną długość i usunąć skórki. Następnie, przy dobrze oczyszczonym i zdezynfekowanym paznokciu, nakładamy bazę i suszymy w lampie UV lub LED.

Reklama

Proces jest kontynuowany poprzez nałożenie lakieru żelowego na paznokcie i ponowne wysuszenie w lampie (dla uzyskania pięknego i trwałego wykończenia konieczne są dwie warstwy). Na koniec należy zabezpieczyć lakier do paznokci i uzyskać efekt połysku. Idealnym rozwiązaniem jest nałożenie na koniec odrobiny olejku do skórek lub olejku arganowego, który jest czystą witaminą dla zdrowych i mocnych paznokci.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama