Połamane paznokcie. Lekiem może być wątróbka
Canva.com

Łamliwe paznokcie? Na pewno brakuje Ci tej witaminy. Znajdziesz ją, m.in. w wątróbce

Dobry wygląd rzadko kiedy jest efektem wyłącznie samej dobrej pielęgnacji. Dużo częściej wynika on nie tyle z tych zewnętrznych, co bardziej wewnętrznych działań, które w dużej mierze tyczą się tego, czym człowiek się żywi, jakie pokarmy przyjmuje oraz z jakich suplementów diety korzysta. Co na zdrowe paznokcie zadziała więc najlepiej?
Reklama

Jakich składników odżywczych nie powinno zabraknąć w diecie korzystnej dla wyglądu dłoni?

Jedną z ważniejszych witamin dla mocnych, zdrowych i zadbanych paznokci jest na pewno witamina A, będąca jednym z najsilniejszych naturalnych antyoksydantów. Skąd ją czerpać? Jeżeli chce się uzyskać dostęp do jej aktywnej formy, której organizm nie będzie musiał dodatkowo przetwarzać, należy zajadać się tłustymi rybami, serami, mlekiem, a także... wątróbką!

Paznokcie ulegną wyraźnemu wzmocnieniu i staną się bardziej odporne na uszkodzenia, złamania i rozdwajanie się na końcach za sprawą dodania do diety wszystkich witamin z grupy B. Zła wiadomość dla osób nieprzepadających za mięsem jest taka, że w większych ilościach występują one jednak głównie w produktach odzwierzęcych. Chcąc je czerpać z samych roślin, należy jeść pestki słonecznika, różnego rodzaju orzechy oraz brukselkę. Wspomniane produkty przy okazji będą źródłem witaminy A, której też nie może zabraknąć w kompletnej diecie na paznokcie.

Reklama

Co dalej?

Poza witaminami paznokciom potrzebne są również składniki mineralne, takie jak magnez, wapń, potas, a także jod i żelazo. Czerpie się je z bardzo różnych produktów spożywczych, które ciężko byłoby wymienić, dlatego warto po prostu dbać o to, by sięgać po zróżnicowane produkty i to produkty nieprzetworzone, naturalne i uchodzące powszechnie za zdrowe. DIeta na paznokcie ma być kolorowa i pełnowartościowa. Jeżeli będzie się na takim normalnym zdrowym trybie żywienia, wszelkie problemy z wyglądem znikną samoistnie, no a kondycja paznokci na pewno wyraźnie się poprawi.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama