Sklep
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Które sklepy będą otwarte we Wszystkich Świętych?

1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Warto tego dnia zrobić zakupy wcześniej, bo oprócz mniejszych sklepów, większość placówek handlowych jest zamkniętych. Okazuje się jednak, że nawet 1 listopada w niektórych miejscach uda nam się zrobić zakupy.
Reklama

Sklepy otwarte 1 listopada

1 listopada obchodzimy Wszystkich Świętych. Zgodnie z obowiązującym prawem jest to dzień wolny od pracy i szkoły. Przypomnijmy, że ustawa o zakazie handlu powoduje, że w niedzielę i święta nie zrobimy zakupów w największych sklepach. Wyjątkiem są takie placówki handlowe, w których sprzedawcą będzie właściciel sklepu.

Tego dnia nie zrobimy więc zakupów w Auchanie, Biedronce, Kauflandzie, czy Lidlu.

Warto jednak zauważyć, że 1 listopada będą czynne niektóre Żabki i sklepy firmy Carrefour Express.

Franczyzobiorcy sklepów Żabka mogą skorzystać z dopuszczonej przez Ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni możliwości prowadzenia w tych dniach sprzedaży osobiście. - podaje Biuro prasowe Żabki cytowane przez media.

Informacje o godzinach otwarcia Żabek we Wszystkich Świętych 2022 będą dostępne w poszczególnych placówkach i na stronie www.zabka.pl oraz aplikacji żappka.

W dniu Wszystkich Świętych otwarte będą również miejsca rozrywki, sklepy działające na zasadzie franczyzy, kwiaciarnie i apteki.

Sklep
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Które sklepy otwarte będą 2 listopada?

Reklama

2 listopada w środę przypada Dzień Zaduszny. W czasie tego święta w Kościele Katolickim wspominamy wszystkich zmarłych — dlatego osoby wierzące koniecznie powinny pójść tego dnia na Mszę Świętą oraz odwiedzić groby bliskich zmarłych. W tym dniu Kościół modli się w intencji zbawienia wszystkich, którzy odeszli z tego świata, a szczególnie tych, którzy pokutują za grzechy w czyśćcu.

Dzień Zaduszny w Polsce nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, więc wtedy wszystkie sklepy będą otwarte w standardowych godzinach.

Reklama
Autor - Kamil Wroński
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.wronski@styl.fm
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama