zdezorientowana kobieta patrząca w lustro
Obraz autorstwa https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/srednio-strzal-zdezorientowana-kobieta-patrzaca-w-lustro

Łupież ciągle powraca jak bumerang? Zrezygnuj z drogeryjnych "pewniaków"

Łupież ma to do siebie, że lubi niestety wracać. Nawet jeśli wydawało ci się, że już na dobre go zwalczyłaś, najprawdopodobniej problem powróci w najmniej odpowiednim momencie. Jedynym dobrym na niego lekarstwem jest... dobry szampon przeciwłupieżowy.
Reklama

Nie musisz jednak kupować go w drogerii. Jeśli nie chcesz używać na swojej głowie i pasmach mocno chemicznych i sztucznych produktów, zacznij tworzyć je sama. Spokojnie poradzisz sobie z przygotowaniem takiego domowego naturalnego szamponu przeciwłupieżowego.

Składniki na domowy szampon na łupież

Najpierw sprawdź, czy na pewno masz wszystkie potrzebne Ci składniki. Potrzebujesz mleka kokosowego (najlepiej tego o prostym składzie, stworzonego wyłącznie z orzechu kokosa), mydła Kastylijskiego, gliceryny oraz dowolnego olejku (może być to np. olejek jojoba lub olejek z migdałów). Wszystkie składniki musisz zastosować w odpowiednich ilościach.

Dokładnie połącz więc ze sobą jedną czwartą szklanki mleka, pół szklanki mydła, pół szklanki gliceryny i ze dwie łyżeczki wybranego olejku. Wszystko wymieszaj. Gdy uznasz, że twój szampon do włosów jest już gładki i ma jednolite zabarwienie, możesz od razu przelać go do butelki po starym kosmetyku lub specjalnego pojemniczka.

Reklama

Używaj go tak samo, jak swojego normalnego szamponu. Rób to codziennie tak długo, aż łupież całkowicie zniknie.

Jak używać domowego szamponu?

Taki szampon przeciwłupieżowy powinnaś nanieść na zmoczone wcześniej włosy i rozmasować go na nich, tworząc z niego pianę. Jeżeli twoje pasma są oklapnięte, wcześniej możesz go wymieszać w miseczce z niewielką ilością ciepłej wody i dopiero w takiej postaci nałożyć na pasma. Po zakończonym myciu spłucz głowę zimną wodą. Chłód fantastycznie pobudzi krążenie i zapewni skórze głowy lepsze ukrwienie. Z takiego szamponu możesz korzystać nawet codziennie. Jest on bezpieczny i dla skóry, i dla włosów.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama