para na górskim szlaku podczas wyjazdu majówkowego
canva.com

Majówka 2022 w Polsce: gdzie warto pojechać podczas majowego weekendu?

Weekend majowy 2022 zwany potocznie majówką zbliża się wielkimi krokami. To czas bardzo mocno utożsamiany z rozpoczęciem sezonu grillowego oraz krótkimi wycieczkami rekreacyjnymi. Zarówno majówkowe wyjazdy, jak i leniuchowanie przy grillu na stałe wpisały się popkultury masowej. Jeśli nie masz jeszcze planów na majowy weekend, to sprawdź nasze propozycje, które mogą Cię zainspirować!
Reklama

Weekend majowy w Warszawie – czy to dobry pomysł?

Majówka w dużym mieście takim jak Wrocław, Karków, czy Warszawa to zawsze doskonały pomysł. Tym bardziej, jeśli dotychczas nie miałaś jeszcze okazji zapoznać się z najpiękniejszymi polskimi zabytkami. Co prawda wspomniane dwie pierwsze metropolie w czasie majówki są mocno oblegane, więc warto odwiedzić je poza sezonem. W Warszawie natomiast jest zupełnie inaczej.

Dlaczego? Powód jest banalnie prosty. Zdecydowana większość mieszkańców miasta stołecznego wyjeżdża do swoich rodzinnych miejscowości. Ulice pustoszeją, czas zwalnia, przez co w mieście robi się po prostu przyjemniej.

Najpopularniejsze atrakcje w Warszawie to przede wszystkim Plac Zamkowy oraz Starówka, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik czy też Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Reklama

Obowiązkowym punktem na mapie jest także Muzeum Narodowe, gdzie można zobaczyć ok. 5000 malarskich dzieł polskich artystów oraz wiele innych zdumiewających eksponatów.

kamienice na warszawkiej starówce
canva.com

Majówka 2022 nad polskim morzem lub w górach

Wbrew wielu krążącym opiniom polskie morze da się lubić. Czy to dobry kierunek w czasie majówki? Jak najbardziej! No może z wykluczeniem Trójmiasta i innych obleganych masowo popularnych kurortów.

Reklama

Eksploruj, jeśli chcesz odpocząć w anturażu przypominającym ten z filmów o rozbitkach pozostawionych samych sobie na bezludnej wyspie. Polskie wybrzeże to wciąż wiele tajemniczych miejsc, którymi można zauroczyć się podczas wielogodzinnych spacerów.

Jednym z najbardziej niedocenionych miejsc na mapie Polski są Góry Świętokrzyskie. Niski łańcuch górski zlokalizowany w okolicach Kielc potrafi zachwycić malowniczymi widokami oraz ciekawymi szlakami rowerowymi.

Równie godnymi uwagi atrakcjami są zlokalizowane w niedalekiej okolicy ruiny Zamku Królewskiego w Chęcinach oraz Jaskinia Raj.

pasaż gór świętokrzyskich
canva.com

Gdzie jeszcze można wybrać się na majówkę w Polsce?

Jeśli nie interesują Cię zwiedzanie dużych miast, muzeów oraz zabytków i potrzebujesz maksymalnego wyciszenia, to wybierz się na wieś! Wiele gospodarstw agroturystycznych jest zlokalizowanych w naprawdę malowniczych okolicach blisko natury. Ta opcja zalecana jest szczególnie dla osób, którym do pełni szczęścia wystarczy jedynie cisza, dobra książka oraz długie spacery.

Wycieczki w tego typu miejsca bardzo często nie wymagają wcześniejszej rezerwacji, dzięki czemu możesz pozwolić sobie na spontaniczną przygodę.

Reklama

Wystarczy spakować plecak, wsiąść do auta i wyruszyć przed siebie. Może to właśnie będzie jedna z najbardziej szalonych i zaskakujących podróży w Twoim życiu?

Warto pamiętać o tym, że najlepszym sposobem na spędzenie majówki lub innych dni wolnych jest ten, którego pragniesz w danym momencie. Wybierz formę wypoczynku, która jest Ci najbliższa i po prostu ciesz się chwilą!

Reklama
Autor - Marcin Raczyński
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
m.raczynski@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama