Maliny
Canva.com

Maliny to źródło witaminy C. Jak jeszcze wpływają na nasze zdrowie?

Maliny są jednym z najbardziej pożywnych owoców na świecie. Mają szereg korzyści zdrowotnych, w tym właściwości przeciwutleniające, które pomagają zmniejszyć stan zapalny i chronić przed chorobami przewlekłymi. Jakie jeszcze mają zalety?
Reklama

Pełne witamin

Maliny
Canva.com

Maliny są bardzo dobrym źródłem przeciwutleniaczy i witaminy C. Są również bogate w błonnik, niskokaloryczne i mają niski indeks glikemiczny. To sprawia, że są idealną przekąską do spożycia przed lub po treningu. Maliny są również doskonałym źródłem potasu i zawierają śladowe ilości innych witamin i minerałów.

Reklama

Zawierają również silny związek zwany kwasem elagowym, który może pomóc w zapobieganiu rakowi i chorobom serca. Maliny są również świetne dla Twojej skóry, ponieważ zawierają związki, które pomagają chronić skórę przed uszkodzeniami słonecznymi.

Samo zdrowie w malinach

Maliny
Canva.com

Jedna 100-gramowa porcja malin dostarcza 6,4 miligrama błonnika, 16,6 miligrama witaminy C i 4,2 grama białka. Maliny są również dobrym źródłem błonnika pokarmowego i manganu, który jest ważnym minerałem dla zdrowia kości. Maliny są również dobrym źródłem witaminy A, która pomaga utrzymać zdrowie oczu i skóry.

Jednym z najpopularniejszych sposobów jedzenia malin jest umieszczenie ich w jogurcie lub smoothie. Łatwo zrobić koktajl malinowy w domu, łącząc mrożone maliny, garść szpinaku i banana w blenderze. Maliny można przerobić na przetwory malinowe, dżem malinowy lub galaretkę malinową. Można je również wykorzystać do zrobienia octu malinowego oraz octu malinowego.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama