Jasne meble kuchenne z biało-czerwonymi dodatkami w kuchni o białej, ceglanej ścianie

Masz małą kuchnię? Sprawdź najlepsze triki, które ją powiększą

Małe pomieszczenia mogą być równie piękne co te duże. Nawet z minimalnym metrażem jesteśmy w stanie zrobić bardzo wiele, jeśli tylko sprytnie to wszystko rozegramy i zastosujemy praktyczne i sprawdzone triki na powiększenie ciasnej powierzchni.
Reklama

Mała kuchnia nie musi być pomieszczeniem chłodnym, nieprzytulnym i takim, w którym absolutnie nie chce się przebywać. Jesteśmy w stanie stworzyć z niej cudowny kącik do gotowania, w którym nieraz znajdzie się nawet trochę miejsca na to, by na spokojnie usiąść przy małym stoliku i napić się kawy, a nawet zrobić to w towarzystwie drugiej osoby.

Postaw na jasne kolory

Kolaż: kuchnia z niebieską tapetą; kuchnia z lazurowymi ścianami
1. instagram.com/alexandradecorista; 2. instagram.com/owldesignlondon

W przypadku aranżowania niewielkich pomieszczeń zawsze trzeba się mocno skoncentrować na stosowaniu jasnych barw.

Reklama

Czernie, ciemne brązy i głębokie szarości od razu sobie odpuśćmy. Jeżeli nade wszystko lubujemy się takiej kolorystyce, zastosujmy ją w dodatkach, a bazę, ukrytą pod postacią podstawowych mebli, ścian i podłogi, otoczmy jasnymi barwami, a najlepiej zwykłą czystą bielą. Połączenie białych ścian, kremowych kafli podłogowych oraz białych bądź kremowych mebli automatycznie przyczyni się do powiększenia powierzchni. Mała kuchnia wyda się dosłownie dwa razy w większa. Podobnego efektu nigdy w życiu nie udałoby się nam osiągnąć, gdybyśmy wbrew zasadom architektury zdecydowali się na użycie czarnych mebli, przemalowanie ścian na kolor szarości oraz wyłożenie podłóg ciemnobrązową wykładziną.

Za dużo akcesoriów to błąd

W małych pomieszczeniach używajmy tylko tego, co koniecznie. Z mebli i podstawowych sprzętów kuchennych raczej nie możemy zrezygnować, zwłaszcza jeśli lubimy gotować i rzadko kiedy stołujemy się na mieście, jednakże dekoracje absolutnie nie są nam potrzebne do szczęścia, dlatego darujmy sobie stosowanie firanek, figurek i wszelkich innych ozdobnych przedmiotów.

Reklama

Im mniej zagracimy przestrzeń, tym bardziej przestronna się ona wyda. Trzymajmy się zasady, że aranżacja małej kuchni powinna być minimalistyczna, a końcowy efekt na pewno nas zadowoli.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama