Konflikt w związku
Canva.com

Te zachowania mogą zabić Wasz związek. Czego unikać w relacji z partnerem?

Związek to sztuka kompromisów. Jednak są pewne zachowania, których nigdy nie powinniśmy akceptować. Przygotowaliśmy,y dla was zestawienie 4 zachowań, które są destrukcyjne i mogą zniszczyć każdą relację.
Reklama

Krytyka i atak

Ludzkie emocje bywają bardzo delikatne. W relacji czasem nie łatwo jest o konflikt, ostrą wymianę zdań. Psychologowie jednak podkreślają, że konflikty w związkach bywają całkiem normalne, o ile nie wpływamy destrukcyjnie na drugą połówkę. Wśród toksycznych zachowań, które mogą zniszczyć naszą relację musimy wymienić przede wszystkim krytykowanie drugiej osoby. Wiele osób zamiast rozmawiać od razu atakuje i krytykuje, gdy coś się im nie podoba w drugiej osobie. Krytykowanie prowadzi do zaburzenia samooceny partnera i niczego nie zmienia w związku. Ważna jest komunikacja. Zawsze powinniśmy mówić o swoich uczuciach i próbować znaleźć wspólne rozwiązanie.

Obelgi, pogarda i brutalne traktowanie z góry

Konflikt w związku
Canva.com
Reklama

Bywają sytuacje, w których nasz partner zrobi coś, co wpływa na waszą relację negatywnie. Karygodne jest, abyśmy ciągle patrzyli na drugą osobę z pogardą i zażenowaniem. Takie zachowanie wprowadza w kompleksy i sprawia, że partner czuje się jeszcze bardziej winny i odtrącony. Unikajmy brutalnej krytyki, rzucania wyzwisk, a także robienia min.

Atakowanie partnera w sytuacjach kryzysowych

Pogłębianie konfliktu w relacji poprzez wytykanie sobie wzajemnych błędów, wulgarne zachowanie prowadzą prosto do całkowitego zniszczenia związku. Takie zachowania eskalują także agresję i przemoc w związku. Krzyk, złość i przemoc fizyczna sprawiają, że między kochankami pojawia się emocjonalna pustka, która utrudnia życie i w konsekwencji sprawia, że partnerzy muszą się rozstać.

Reklama

Ignorowanie partnera

Wiele osób boi się szczerej i otwartej rozmowy, dlatego wybiera takie rozwiązania jak ucieczka z pola bitwy. Odstawianie problemów do kąta i zajmowanie się swoimi sprawami jest bardzo niedobre dla związku, bowiem sprawia to, że konflikty nigdy nie są w pełni wyjaśnione. Nawet, jeśli na chwilę zapomnicie o kłótniach, to prędzej, czy później wrócą pretensje, krzyki i agresja ze zdwojoną siłą.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama