Konflikt w związku
Canva.com

Te zachowania mogą zabić Wasz związek. Czego unikać w relacji z partnerem?

Związek to sztuka kompromisów. Jednak są pewne zachowania, których nigdy nie powinniśmy akceptować. Przygotowaliśmy,y dla was zestawienie 4 zachowań, które są destrukcyjne i mogą zniszczyć każdą relację.
Reklama

Krytyka i atak

Ludzkie emocje bywają bardzo delikatne. W relacji czasem nie łatwo jest o konflikt, ostrą wymianę zdań. Psychologowie jednak podkreślają, że konflikty w związkach bywają całkiem normalne, o ile nie wpływamy destrukcyjnie na drugą połówkę. Wśród toksycznych zachowań, które mogą zniszczyć naszą relację musimy wymienić przede wszystkim krytykowanie drugiej osoby. Wiele osób zamiast rozmawiać od razu atakuje i krytykuje, gdy coś się im nie podoba w drugiej osobie. Krytykowanie prowadzi do zaburzenia samooceny partnera i niczego nie zmienia w związku. Ważna jest komunikacja. Zawsze powinniśmy mówić o swoich uczuciach i próbować znaleźć wspólne rozwiązanie.

Obelgi, pogarda i brutalne traktowanie z góry

Konflikt w związku
Canva.com
Reklama

Bywają sytuacje, w których nasz partner zrobi coś, co wpływa na waszą relację negatywnie. Karygodne jest, abyśmy ciągle patrzyli na drugą osobę z pogardą i zażenowaniem. Takie zachowanie wprowadza w kompleksy i sprawia, że partner czuje się jeszcze bardziej winny i odtrącony. Unikajmy brutalnej krytyki, rzucania wyzwisk, a także robienia min.

Atakowanie partnera w sytuacjach kryzysowych

Pogłębianie konfliktu w relacji poprzez wytykanie sobie wzajemnych błędów, wulgarne zachowanie prowadzą prosto do całkowitego zniszczenia związku. Takie zachowania eskalują także agresję i przemoc w związku. Krzyk, złość i przemoc fizyczna sprawiają, że między kochankami pojawia się emocjonalna pustka, która utrudnia życie i w konsekwencji sprawia, że partnerzy muszą się rozstać.

Reklama

Ignorowanie partnera

Wiele osób boi się szczerej i otwartej rozmowy, dlatego wybiera takie rozwiązania jak ucieczka z pola bitwy. Odstawianie problemów do kąta i zajmowanie się swoimi sprawami jest bardzo niedobre dla związku, bowiem sprawia to, że konflikty nigdy nie są w pełni wyjaśnione. Nawet, jeśli na chwilę zapomnicie o kłótniach, to prędzej, czy później wrócą pretensje, krzyki i agresja ze zdwojoną siłą.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Zakochana para
Większość osób zdecydowanie woli żyć w parze niż w pojedynkę. Gdy spotykamy kogoś wyjątkowego na początku bardzo dbamy o związek. Z czasem dopada nas rutyna, zdarza się więcej kłótni i nie wiadomo kiedy strony zaczynają się od siebie oddalać. Warto wprowadzić kilka nawyków, które sprawią, że wasz związek będzie szczęśliwy przez długie lata.
Jakie są przyczyny spadku libido?
Sieci społecznościowe wpłynęły na nasze życie na wiele sposobów — niektóre z nich są pozytywne a inne negatywne. Jesteśmy połączeni z większą liczbą ludzi i informowani szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki nim możemy wiedzieć, co dzieje się w życiu naszych znajomych i jak najszybciej dzielić się ważnymi chwilami. Należy jednak sobie zadać pytanie: co to zrobiło z relacjami intymnymi? Możliwe, że media społecznościowe niszczą Wasz związek i możesz nawet nie zdawać sobie z tego sprawy...
miłość
Miłość to piękne uczucie, które często pojawia się w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Chociaż badania naukowe pokazują, że żar uczuć z czasem wygasa i pojawia się smutna rutyna, istnieje kilka ciekawych sposobów na to, aby na nowo rozpalić miłość między dwojgiem kochanków. Najskuteczniejszym sposobem na to, aby pokazać komuś, że się go kocha, jest wyznanie mu miłości po raz kolejny. A to można zrobić na wiele różnych sposobów...
Reklama
Reklama
Reklama