Kryzys emocjonalny
Canva.com

"Mój partner odszedł, a ja nie wiem jak poradzić sobie w życiu." Jak wygrać z kryzysem?

Nasza czytelniczka Ania kilka lat temu została sama bez ukochanego męża. Do dziś nie może poradzić sobie z rozstaniem i traumą. Co można zrobić, aby wygrać z kryzysem emocjonalnym? Czy to równa walka?
Reklama

Skup się na tym, co ważne.

W przypadku kryzysów ważne jest, aby skupić się na zasobach, które się posiada. Ograniczenie obowiązków, aby móc skupić się na tym, co naprawdę ważne, to podstawa. Odpuść sobie niepotrzebne zobowiązania i skup się na tym, co naprawdę musisz zrobić, aby czuć się dobrze. Musisz oszczędzać swoją energię fizyczną i emocjonalną.

Przetwarzaj swoje uczucia na papier.

Dobrym pomysłem jest prowadzenie dziennika, rozmowa z zaufanym przyjacielem lub członkiem rodziny, a nawet wizyta u terapeuty, abyś mógł w zdrowszy sposób przetworzyć to, co czujesz w danym momencie. W trakcie przechodzenia przez kryzys może pojawić się pokusa, aby zignorować swoje uczucia z obawy, że zbytnio się "pogrążymy" i "utkniemy", ale przetworzenie uczuć pozwala ruszyć dalej i pozwolić im odejść.

Trzeba dbać o siebie!

Kryzys emocjonalny
Canva.com

Upewnij się, że stosujesz zdrową dietę, dostarczasz wystarczająco dużo snu organizmowi, regularnie ćwiczysz i robisz inne rzeczy, aby utrzymać się w najlepszym stanie. Spróbuj również zrobić kilka rzeczy, które normalnie lubisz, jak oglądanie filmu, czytanie dobrej książki lub ogrodnictwo, aby złagodzić negatywne emocje.

Okaż sobie cierpliwość.

Czasami osoby, które mają do czynienia z kryzysem lub traumą, zastanawiają się, czy ich negatywne reakcje są oznaką słabości, czy też radzą sobie we "właściwy" sposób. Chociaż istnieją bardziej i mniej zdrowe sposoby radzenia sobie z problematycznymi sytuacjami, musisz być cierpliwy wobec swoich uczuć i reakcji na złe rzeczy.

Reklama

Naturalne jest, że po poważnej, a nawet drobnej traumie czujemy się źle, a zrozumienie siebie i swoich reakcji pomoże nam poczuć się lepiej i łatwiej przetworzyć sprawy.

Jeśli zaczynasz mieć intensywne myśli, koszmary, lub czujesz, że utknąłeś z powodu osobistego kryzysu, przez który przechodzisz lub traumy, któraCię prześladuje, najlepiej poszukaj pomocy u profesjonalisty, aby poprawić swoją sytuację. Musisz upewnić się, że masz wsparcie, którego potrzebujesz, niezależnie od tego, co jest problemem, który niszczy twoje emocjonalne samopoczucie.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama