piekarnik zabudowany w białych meblach
canva.com

Na co zwrócić uwagę przy wyborze piekarnika – to musisz wiedzieć

Zakup piekarnika w dzisiejszych czasach to nie lada wyzwanie. Ilość dostępnego asortymentu jest naprawdę oszałamiająca, a producenci nieustannie walczą o uwagę klienta coraz bardziej wymyślnymi sloganami reklamowymi. Kierują się przy tym oczywiście swoim interesem. Ty natomiast chcesz mieć sprzęt, z którego będziesz zadowolona latami. Wyjaśniamy jak wybrać piekarnik i na co warto zwrócić uwagę przy jego zakupie.
Reklama

Piekarnik wolnostojący, czy do zabudowy?

Trudno dyskutować z faktem, iż wolnostojąca kuchenka z piekarnikiem jest o wiele mniej kosztowną inwestycją. Z kolei doskonale wkomponowany w kuchenne meble piekarnik do zabudowy z idealnie dobraną płytą indykcyjną to sama przyjemność dla oka i nie tylko.

Zabudowany piekarnik to również o wiele większe możliwości, jeśli chodzi o wykorzystanie potencjału przestrzennego kuchni i stworzenie naprawdę ergonomicznego miejsca kulinarnej aktywności.

Wolnostojące AGD jest natomiast dużym ułatwieniem w sytuacji przemeblowywania i aranżowania pomieszczenia na nowo, lecz ten zabieg w kuchni nie zdarza się raczej zbyt często.

zabudowany piekarnik elektryczny
canva.com

Jak wybierać piekarnik – praktyczne porady

Reklama

Zobacz, na co koniecznie musisz zwrócić uwagę wybierając piekarnik elektryczny.

  1. Sposób czyszczenia – czyli jedna z najważniejszych rzeczy w kontekście codziennego użytkowania. Specjalna powłoka łatwoczyszcząca wewnątrz komory pieczenia, czy wyjmowana szyba drzwiczek to już rynkowy standard. Zwróć jednak uwagę na modele wyposażone w funkcję pyrolizy lub katalizy. Ta pierwsza pozwala wypalić zanieczyszczenia w temperaturze ok. 500° C, natomiast druga eliminuje osadzanie się tłuszczu za pomocą wbudowanego katalizatora
  2. Klasa energetyczna – im wyższa, tym mniejsze zużycie energii elektrycznej. Najniższą kategorią poboru prądu jest kategoria G (oznaczona czerwonym paskiem), a najwyższa to A+++ (oznaczona intensywnym odcieniem zielonego)
  3. Bezpieczeństwo – punkt szczególnie istotny, gdy masz w domu małe dzieci. W takiej sytuacji warto wybrać piekarnik z opcją blokady drzwiczek oraz panelu sterującego. Równie ciekawą funkcją poprawiającą bezpieczeństwo jest samoistne wyłączenie urządzenia po braku reakcji na sygnał minutnika
  4. Tryby pracy i temperatura – wybieraj piekarnik w sposób praktyczny. Zakup urządzenia z wbudowanym trybem kuchenki mikrofalowej to oszczędność miejsca na dodatkowym sprzęcie. Jeśli jesteś fanką tradycyjnej neapolitańskiej pizzy, to wybierz urządzenie, którego górny pułap temperatury oscyluje w okolicach 400° C lub więcej

Piekarnik z funkcją pary

Piekarnik parowy działa tak samo jak zwykłe urządzenie, ale posiada specjalny tryb gotowania na parze, która jest niesamowitym ułatwieniem w przygotowywaniu dietetycznych posiłków.

Funkcja pary w piekarniku poza obróbką termiczną dań doskonale sprawdzi się również w procesie czyszczenia komory piekarnika.

Reklama
Autor - Marcin Raczyński
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
m.raczynski@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama