Jak wybrać herbatę?
pixabay.com

Najlepsza mikstura babci Jadzi po chorobie. Szybko wrócisz do formy

Po chorobie, zwłaszcza gdy w jej trakcie przyjmowało się antybiotyk lub jakieś silniejsze lekarstwa, organizm jest zwykle osłabiony, a mikrobiota wyjałowiona i pozbawiona niezbędnych dla niej bakterii. Jak się wtedy odbudować?
Reklama

Mikstura rozgrzewająca - idealna na rekonwalescencję

Najlepszym na to sposobem będzie zadbanie o swoją dietę i regularne wprowadzanie do ciała różnych dobrych i pozytywnych związków. Wiele dobrego może zdziałać prosta mikstura na wzmocnienie organizmu. Przygotowuje się ją z super zdrowych, mocno rozgrzewających składników, które wystarczy wprowadzać do swojego ciała każdego dnia, by po tygodniu poczuć wyraźny powrót sił, energii i chęci do działania, które to objawy będą wynikać ze wzmocnienia organizmu, usprawnienia układu immunologicznego oraz zasilenia wszystkich komórek.

Z czego zrobić miksturę babci jadzi po chorobie?

Miksturę przygotowuje się z czosnku, imbiru, kurkumy, chrzanu i ostrych przypraw. Najpierw kilka ząbków czosnku należy obrać ze skórki i bardzo drobno posiekać lub przecisnąć przez praskę, dodając do nich od razu pół pokrojonej w drobną kostkę główki cebuli oraz jedną łyżeczkę startego bądź mielonego imbiru (oczywiście ten świeży musi zostać obrany).

Reklama

Mieszankę uzupełnia się małą płaską łyżeczką chrzanu oraz taką samą ilością kurkumy (tutaj podobnie - albo startej świeżej, albo już zmielonej). Jeżeli nie ma się problemów z ostrym smakiem, miksturę na wzmocnienie organizmu warto doprawić ostrą papryczką chili i pieprzem kajeńskim lub samym chili albo samym pieprzem. Następnie wszystkie składniki zalewa się ok. 700 ml octu jabłkowego i miksuje blenderem na jednolitą masę o dość płynnej konsystencji.

Mieszanka trafia do słoika, gdzie zostaje szczelnie zakręcona i wstrząśnięta.

Reklama

Od tej pory należy pić ją regularnie, najlepiej codziennie, mniej więcej przez czternaście dni. Domowy syrop na wzmocnienie działa bardzo dobrze już przy dawce wynoszącej jedną łyżkę na dobę, dlatego nie trzeba z nim wcale przesadzać, by odczuwać jego pozytywne działanie i dzięki niemu na bieżąco poprawiać swoją odporność, a potem znacznie rzadziej chorować.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama