Zaręczyny w domu
Canva.com

"Nie mam kasy na zaręczyny w drogiej restauracji. Co robić?"

Jeżeli nie chcesz organizować zaręczyn w luksusowej restauracji i nie zamierzasz też specjalnie z tego powodu wynajmować luksusowego pokoju w hotelu ze SPA, nikt nie każde Ci tego robić i nikt nie będzie Cię do tego zmuszać, zwłaszcza jeśli miałoby się to odbyć na zasadzie „zastaw się, a postaw się". Licz się ze swoimi możliwościami.
Reklama

Czy zaręczyny w domu mogą się udać?

To normalne, że jeśli wraz ze swoją ukochaną tworzycie młody związek dwójki ludzi, którzy dopiero co się kształcą i zdobywają swoje pierwsze doświadczenie zawodowe, nie będziecie chcieli trwonić pieniędzy na szczególne luksusy, które tak naprawdę nie są Wam do niczego potrzebne. Zamiast wydawać kilka tysięcy złotych na weekend w Paryżu, przeznacz jedną czwartą albo nawet i jedną dziesiątą tej kwoty na równie udane zaręczyn w domu. Większość pieniędzy pójdzie tak naprawdę na zakup zaręczynowego pierścionka. Całą resztę oprawy wydarzenia zdołasz przygotować za mniej niż sto złotych, o ile oczywiście sam się nią zajmiesz.

Tania i dobrze

Mimo wszystko, nawet przy organizowaniu zaręczyn niewielkim kosztem, warto by było zadbać o pewną wyjątkowość tego wydarzenia i o to, by nie przypominało ono zwykłej domowej randki, jaką spędzacie wspólnie przynajmniej co kilka dni.

Reklama

Wyjątkowy powinien być chociażby wasz ubiór. Ten jeden raz przywdziej zatem coś bardziej eleganckiego i załóż tę koszulę, za którą przepada Twoja ukochana, a w której tak rzadko ma Cię okazję widywać. Poproś ją o to, by zarezerwowała sobie cały wolny wieczór i ubrała coś ładnego, bo masz dla niej miłą niespodziankę.

Zaplanuj dokładnie co będziecie robić, jaki film włączycie, jaka muzyka będzie wam towarzyszyć w tych chwilach oraz jakie dania zaserwujesz jako tymczasowy szef kuchni. Nie zapomnij również o dodatkowych elementach, dzięki którym zaręczyny w domu staną się jeszcze wyjątkowe. Na tę szczególną okazję kup nieco droższe wino i koniecznie posprzątaj w całym mieszkaniu, przygaś światło, a mrok rozświetl przy pomocy nastrojowych świeczek.

Jak najbardziej możesz też wyszukać sobie różne ciekawe pomysły na zaręczyny w domu, by skorzystać z jednej z gotowych koncepcji. Pamiętaj, że Twoje nastawienie ma ogromne znaczenie. Jeżeli z góry uznasz, że takie zaręczyny nie mogą być niczym przyjemnym i ciekawym, możesz być pewien, że takie właśnie się staną (dojdzie do tzw. samospełniającej się przepowiedni).

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama