Sok z czarnego bzu
Canva.com

Niezawodny przepis na sok z czarnego bzu. Jego właściwości są nieocenione

W owocach czarnego bzu występują substancje o właściwościach przeciwwirusowych i przeciwzapalnych. Ponadto mają zdolność do uszczelniania naczyń krwionośnych. Jak przyrządzić sok własnoręcznie w domu? Skorzystaj z poniższego przepisu.
Reklama

Nasz przepis jest stary, jak świat, jednak nigdy nie zawodzi. Do jego zrobienia będziemy potrzebować tylko kilku składników. Sok z czarnego bzu to dla wielu osób wspomnienie z dzieciństwa. To właśnie ten napój był stałym dodatkiem do rozgrzewającej herbaty i cała mieszanka wydawała się skutecznym specyfikiem na wszelkie infekcje.

Sok z czarnego bzu - przepis

Składniki:

  • 500 g cukru
  • 1,5 kg owoców czarnego bzu bez łodyg
  • sok z jednej cytryny
  • 300 ml wody

Przygotowanie:

Sok z czarnego bzu
Canva.com

W przepisie użyj dojrzałych, ciemnych owoców czarnego bzu. Usuń z nich łodygi, a potem dobrze umyj i przełóż do garnka, zalej wodą.

Reklama

Garnek postaw na gazie i gotuj zawartość przez 15-20 minut, do chwili zagotowania. Następnie zdejmij z palnika i odciśnij owoce z soku na sitku. Potem powtórz tę czynność, przelej przez sito jedynie sok.

Gotowy sok jeszcze raz przelej do garnka, wsyp ok. 500 g cukru (nie należy z niego całkowicie rezygnować, gdyż zapewnia nie tylko słodki smak, ale jest konserwantem). Garnek umieść na palniku i gotuj płyn przez 10-15 minut - cukier powinien się całkowicie rozpuścić. Ściągnij naczynie z gazu, wlej sok z cytryny i solidnie zamieszaj całość. Tak przyrządzoną mieszankę przelej do butelek - umytych i wyparzonych.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama