Woda z ogórków kiszonych
Canva.com

Niedoceniane właściwości wody z ogórków kiszonych. Już nigdy jej nie wylejesz!

Babciny przysmak, czyli ogórki kiszone w słoiku są wypełnione wodą, która ma cenne właściwości dla naszego zdrowia. Zwłaszcza teraz na jesień może być domowym lekarstwem na infekcje.
Reklama

Sok z ogórków kiszonych - właściwości

Sok z ogórków ma wysoką zawartość octu i soli, co czyni go silnym środkiem do kiszenia. Zawiera też dużo przeciwutleniaczy i ma właściwości antybakteryjne. Sok z ogórków ma mocny, słony i lekko kwaśny smak. Jest też lekko słodki i pikantny. Sok z ogórków jest dobrym źródłem elektrolitów, w tym potasu i sodu. Jest też dobrym źródłem witaminy C. Sok z ogórków ma wiele zastosowań. Można go używać jako marynaty do mięs, solanki do kiszenia warzyw lub płynu do gotowania zup i gulaszów. Można go także użyć do zrobienia koktajlu z soku ogórkowego. Jest popularnym środkiem ludowym na skurcze mięśni. Używa się go także jako lekarstwa na kaca. Niektórzy wierzą, że picie soku z ogórków może pomóc w utracie wagi.

Idealna na infekcje?

Woda z ogórków kiszonych
Canva.com

Woda z ogórków była przez wieki używana jako domowy środek na infekcje. Uważa się, że ocet zawarty w wodzie ogórkowej ma właściwości antybakteryjne, które pomagają zwalczać bakterie wywołujące infekcje. Woda z ogórków jest też dobrym źródłem elektrolitów, które pomagają uzupełnić płyny i minerały utracone podczas infekcji. Chociaż nie ma naukowych dowodów na to, że woda z kiszonych ogórków może być stosowana w leczeniu infekcji, wiele osób przysięga jej skuteczność.

A co, jeśli nie lubię kiszonych ogórków?

Z pomocą przychodzi woda ze świeżych ogórków. Aby zrobić wodę ogórkową, zacznij od pokrojenia ogórka w cienkie plasterki.

Reklama

Jeśli masz sokowirówkę, możesz wycisnąć sok z plasterków ogórka. W przeciwnym razie dodaj plasterki ogórka do dzbanka z wodą i pozostaw je na kilka godzin. Wodę ogórkową można pić samą lub z różnymi dodatkami. Niektóre popularne dodatki to cytryna, limonka, mięta i jagody. Aby uzyskać orzeźwiający efekt, dodaj odrobinę wody gazowanej. Wybierając ogórki do wody, szukaj tych, które są twarde i mają jasnozielony kolor. Unikaj ogórków, które są miękkie lub mają brązowe plamy.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama