Domowe mydło
Canva.com

Obłędnie pachnące mydło DIY możesz zrobić w domu. Nasze wskazówki!

Robienie własnego mydła to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i czerpanie zdrowotnych korzyści z domowych i naturalnych produktów. Zdradzamy najważniejsze zasady robienia domowego mydła.
Reklama

Jeśli zależy Ci na tym, aby zrobić domowe mydło w pełni naturalne i aromatyczne, to koniecznie skorzystaj z naszego przepisu.

Do przygotowania mydła DIY potrzebujemy:

  • olejek lawendowy lub pomarańczowy,
  • emulgator, np. mulsifan,
  • foremka prostokątna,
  • soda oczyszczona,
  • 255 g przezroczystego mydła (bazy mydlanej),
  • kilka gałązek rozmarynu,
  • garnek,
  • 65 g oliwy z oliwek,
  • pół cytryny.

TOP wskazówki, które pomogą zrobić trwałe i pachnące mydło

Domowe mydło
Canva.com

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby Twoje mydło pachniało niesamowicie dobrze!

Upewnij się, że używasz wysokiej jakości olejków zapachowych. Niektóre olejki zapachowe świetnie pachną w butelce, ale po dodaniu do mydła szybko się ulatniają. Dlatego ważne jest, abyś znalazł olejki zapachowe, które zostały specjalnie opracowane do użycia w mydle produkowanym na zimno.

Nie bój się używać mocnych zapachów. Zawsze lepiej jest użyć za dużo olejku zapachowego niż za mało. Zawsze możesz dodać więcej olejku zapachowego, jeśli uważasz, że mydło go potrzebuje, ale nie możesz go usunąć, kiedy już zostanie dodany.

Reklama

Używaj olejków zapachowych, które uzupełniają olejki bazowe, których używasz. Na przykład, jeśli w przepisie na mydło używasz dużo oliwy z oliwek, wybierz olejek zapachowy, który będzie dobrze współgrał z tym olejkiem. Niektóre olejki zapachowe mogą kolidować z niektórymi olejami bazowymi, dlatego ważne jest, żebyś dobrze się zastanowił, zanim wybierzesz zapach.

Upewnij się, że mydło jest dobrze utwardzone przed użyciem.

Reklama

Mydło musi dojrzewać przez 4-6 tygodni, zanim osiągnie swój pełny potencjał zapachowy. Dzieje się tak dlatego, że olejki zapachowe potrzebują czasu, aby w pełni związać się z cząsteczkami mydła. Jeśli użyjesz zbyt świeżego mydła, olejki zapachowe szybko wyparują i mydło nie będzie miało tak silnego zapachu.

Przechowuj mydło w chłodnym, ciemnym miejscu. Światło i ciepło mogą spowodować wyparowanie olejku zapachowego, dlatego ważne jest przechowywanie mydła w chłodnym, ciemnym miejscu. Dobrym pomysłem jest też szczelny pojemnik, który zapobiegnie wyparowaniu olejku zapachowego. Przestrzeganie tych wskazówek pomoże Ci stworzyć mydło o niesamowitym zapachu!

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama