orzechy włoskie w miseczce i ocet w dzbanku
canva.com

Ocet z orzechów włoskich – jak zrobić i do czego używać?

Czy w Twoim domu można znaleźć ocet z orzechów włoskich? Jeśli tak, to z pewnością kupiłaś go w sklepie ze zdrową żywnością, lub w jakimś większym markecie. A my dziś chcemy Cię zachęcić, abyś przygotowała taki ocet we własnym domu. To nic skomplikowanego, a do jego przygotowania potrzebujesz tak naprawdę jedynie dwóch składników. Skusisz się?
Reklama

Ocet z orzechów włoskich – jak zrobić?

Do przygotowania octu z orzechów włoskich, potrzebujesz zaledwie dwóch składników, a mianowicie:

  • 200 g orzechów włoskich
  • Litra octu winnego

Kiedy już przygotujesz sobie te składniki znajdź w domu sporych rozmiarów słój – tak aby wszystko się w nim zmieściło. Na dno słoja wsyp nasze orzechy włoskie (oczywiście obrane ze skorupek), a następnie zalej je całym octem winnym. A później odstaw gdzieś w zimne i ciemne miejsce na 2 tygodnie.

orzechy włoskie
canva.com

No dobrze, ale o można zrobić z takim orzechowym octem? Jeśli nie używasz na co dzień w kuchni żadnych smakowych octów, to możesz się zastanawiać, do czego mogą Ci się przydać.

Każdy ocet smakowy pasuje do innych dań, ale ten orzechowy idealnie łączy się ze smakiem owoców, albo przeróżnych sałatek z warzywami. Będzie też doskonałym składnikiem przeróżnych zup, a także sosów.

Ocet orzechowy można też zajadać prosto z łyżki – a są tacy wielbiciele jego smaku. Niektórzy też polewają nim swoją owsiankę – orzechowy posmak bardzo pasuje do smaku płatków owsianych.

Namówiliśmy Cię na zrobienie własnego octu z orzechów włoskich? Mamy nadzieję, że tak!

Reklama
Autor - Monika Ludkiewicz
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
m.ludkiewicz@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama