Ciecierzyca
Canva.com

Oto produkty, które zmniejszą apetyt. Warto spróbować na diecie

Wiele jest osób, które mają za sobą niejedną dietę. Dlaczego nie były skuteczne? W większości przypadkach zmagamy się z niezwykle trudnym zadaniem - ciągłym uczuciem głodu. Zazwyczaj zmiany następują z dnia na dzień i są niezwykle drastyczne.
Reklama

Nasz organizm nie daje sobie rady, a my po prostu ulegamy i sięgamy po zakazane produkty.

Czy można temu zaradzić?

Tak. Rozwiązaniem mogą być produkty, które zmniejszają apetyt. Dość oczywistym będzie fakt, że należy tu wymienić produkty bogate w błonnik. Dzięki nim możemy zahamować chęć sięgnięcia po kolejne przekąski. Prócz tego przyspieszymy metabolizm i będziemy odczuwać sytość przez dłuższy czas. W tym przypadku warto sięgać po pełnoziarniste pieczywo, kaszę czy razowy makaron.

Kolejną propozycją są jajka.

Na ich temat krąży wiele różnych informacji. Jednakże faktem jest, iż są one bardzo sycące. Co więcej, dostarczają one naszemu organizmowi niezbędne wartości odżywcze. Serwując sobie jajko na śniadanie możemy być pewni, że nawet nie pomyślimy o tym, by jeszcze coś zjeść.

Reklama

Następną grupą pokarmów, które mogą zmniejszyć apetyt są warzywa. Szczególną uwagę należy zwrócić na fasolę, ciecierzycę czy groch, a także na czerwone buraki.

Rośliny strączkowe

Owe propozycje zapewniają uczucie sytości, a także przyspieszają metabolizm. A skoro o warzywach mowa to należy wspomnieć również o owocach, które również mogą nam pomóc. Tu główny prym wiedzie jabłko i awokado. Pierwsza propozycja zawiera sporo błonnika i pektyny. Dzięki nim mamy uczucie, że nasz żołądek jest pełny. Jeśli natomiast chodzi o drugą propozycję to co prawda jest ona dość kaloryczna, ale jednocześnie jest to bardzo sycąca przekąska.

Reklama

Szukając szybkich alternatyw dla niezdrowych przekąsek, które możemy zabrać ze sobą wszędzie warto postawić na orzechy i migdały. To również kaloryczne produkty, ale pamiętajmy, że dziennie wystarczy zjeść ich garść. Dzięki nim możemy szybciej schudnąć i jednocześnie utrzymać wymarzoną wagę. Skutecznie hamują apetyt i mogą zapewnić nam uczucie sytości na dłuższy czas.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama