Kobieta szuka w telefonie informacji jak zapakować prezent.
Canva

Bez względu na to, czy Mikołaj jest bogaty, czy biedny, pamiętaj… Liczy się opakowanie! Znasz patenty na pakowanie prezentów?

Coraz mniej czasu… Czy już wiesz, jak zapakujesz prezenty? A może chcesz wykorzystać torby z zeszłego roku? Jest tyle możliwości! Możesz dać ponieść się fantazji lub postawić na minimalizm. Co wybierzesz?
Reklama

Pakowanie prezentów — pomyśl o #zerowaste

Wykorzystaj torebki z zeszłego roku lub ekologiczny papier. Możesz przewiązać paczki zwykłym kawałkiem sznurka — będzie się to pięknie prezentować.

Pakowanie prezentów w śmieszne kształty

Spróbuj zapakować coś w zupełnie inny kształt niż znajdujący się w środku prezent. Uwaga, nie rób komuś fałszywej nadziei. Nie pakuj słuchawek, tak, żeby udawały laptopa, jeśli wiesz, że ktoś liczy na laptop.

Dekoracyjne pakowanie prezenów

Do opakowań możesz przyczepić suszone owoce, koraliki, guziki czy gałązki choinki. Czasem wystarczy odrobina brokatu, żeby efekt był niesamowity.

Co zrobić, kiedy taśma ani klej, nie trzymają papieru

Użyj zszywacza! Oczywiście część zszywek należy ukryć pod tasiemkami i kokardkami. Nic nie będzie widać, a samo opakowanie będzie się pięknie prezentować!

Czerwone tło i pakowanie prezentów.
Canva

A może worki na prezenty?

Reklama

Coraz popularniejsze są wielorazowe, materiałowe worki, w które można włożyć kilka prezentów. Na pewno jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie. Jeśli nie chcesz pakować każdej rzeczy osobno. Warto o tym pomyśleć.

Zdjęcia zamiast podpisów

Jeśli na Wigilii będą małe dzieci, to, zamiast podpisywać paczki, możesz wydrukować zdjęcia i przyczepić je do podarunków. Maluchy będą zachwycone, mogąc samodzielnie znaleźć i podać komuś paczkę.

Nie masz siły? Nie pakuj

Przed Świętami jest bardzo dużo do zrobienia. Pakowanie prezentów, to kolejny obowiązek. Jeśli nie masz na to energii, to nie siedź po nocach, tylko wykorzystaj stare opakowania. Twój uśmiech jest ważniejszy od idealnie zapakowanego prezentu.

Jeśli Cię na to stać, a zależy Ci na ładnym opakowaniu, możesz skorzystać z punktu, gdzie prezenty są pakowane za pieniądze.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama