choinka świąteczna
Canva.com

Pierwsze święta na "swoim"? Sprawdź 3 rzeczy, które są ważne przy wyborze choinki na święta

Świeżość choinki wcale nie tak prosto ocenić, jeśli nie jest się specjalistą, który potrafi zrobić to na podstawie obserwacji miejsca cięcia pnia. Na co warto zwrócić uwagę?
Reklama

Oto, na co powinny zwrócić uwagę osoby, które są laikami przy wyborze choinki bożonarodzeniowej:

Ważny jest kolor - należy wiedzieć, że niedawno ścięte drzewko ma intensywnie zielony kolor. Gałązki są giętkie, trudno je złamać, a igły nie opadają w trakcie dotykania.

choinka świąteczna
Canva.com

Trwały gatunek - to, jak długo choinka utrzyma się w dobrym stanie zależy też od gatunku drzewka. Zwykły świerk zacznie gubić igły po kilku dniach, srebrny utrzyma je do dwóch tygodni. Dłużej pozostaną na sośnie, a najdłużej na jodle. Nawet, kiedy uschną nie opadną. Niektóre gatunki jodły, (na przykład jodła normandzka), w ogóle nie tracą igieł.

Co zrobić z choinką po świętach?

Reklama

Zastosowanie doniczki - jest to dobre rozwiązanie pod warunkiem, że drzewko nie pozostaje zbyt długo w mieszkaniu. Po świętach trzeba je przenieść w miejsce o warunkach zbliżonych do naturalnych. Może to być balkon lub zimna weranda. Pozostawione zbyt długo w ciepłym pomieszczeniu przerywa spoczynek i wypuszcza pąki. Wówczas nie możemy go już wystawić na dwór. Trzeba przechować roślinę a do wiosny w pomieszczeniu, najlepiej chłodnym i jasnym. Na dwór wynosimy ją dopiero wtedy, kiedy miną przymrozki.

Dodatkowa uwaga - w pobliżu choinki umieśćmy nawilżacz powietrza lub spryskujmy gałązki wodą, kiedy lampki są wyłączone.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama