siemię lniane
zdjęcie ilustracyjne Canva

Pijesz o poranku siemię lniane? Jeśli nie, to natychmiast zacznij!

Z żołądkowymi problemami można sobie jednak radzić w sposób prosty i bezpieczny. Pomoże w tym nic innego jak siemię lniane. To doskonałe remedium na niemalże każde schorzenie powiązane z układem trawiennym.
Reklama

Różne problemy żołądkowe są niestety coraz częściej spotykane i diagnozowane. Nie pomaga przy nich dieta oparta na produktach sztucznych i przetworzonych, których w tym momencie ciężko się jednak unika, skoro nawet owoce i warzywa, uchodzące niegdyś za najlepsze, najbardziej naturalne i najzdrowsze, są teraz mocno pryskane i przez to stają się źródłem szkodliwych chemikaliów.

Zaparzane i namaczane nasiona lnu wykorzystywano do łagodzenia dolegliwości żołądkowych już wiele lat temu.

Są one produktem słynącym z korzystnej zawartości zróżnicowanych składników odżywczych oraz wielu ciekawych właściwości, łączących się przede wszystkim z działaniem układu pokarmowego, a zwłaszcza jego górnego odcinka, czyli żołądka. Regularnie spożywane siemię lniane jest w stanie zadbać o prawidłowość wszelakich procesów trawiennych.

Reklama

Chroni ono przed niestrawnością i może też poradzić sobie z nieprzyjemnymi symptomami występującymi po zjedzeniu czegoś ciężkiego i wysokokalorycznego, dlatego czasami warto się nim poratować, gdy np. spożyje się za dużo i jest się ociężałym. Siemię lniane na żołądek działa też osłonowo.

Cenny probiotyk

Jest niczym drogocenny prebiotyk, który rzeczywiście powinien być przyjmowany wraz z antybiotykiem w celu zabezpieczenia żołądka i reszty układu pokarmowego przed szkodliwym działaniem leków. Siemię radzi sobie z bólami nadbrzusza, wzdęciami, a nawet refluksem. Może być łączone z większością leków, dlatego często staje się tym dodatkowym elementem kuracji, który tylko wspomaga jej terapeutyczne i lecznicze działanie.

Co ciekawe dla niektórych nasiona lnu stały się też narzędziem pomagającym w uzyskiwaniu szczupłej wagi, albowiem przyczyniają się one do szybszego pozbywania się zalegających w układzie pokarmowym pokarmów. Siemię lniane ma w sobie dużo błonnika. Składnik ten reguluje poziom apetytu i zwiększa poziom nasycenia odczuwany po posiłku.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama