Potliwość stóp
Canva.com

Pocą Ci się nadmiernie stopy? Oto co musisz zrobić

Potliwość stóp to częsta, a jednocześnie dość krępująca przypadłość. Co możemy zrobić w chwili, gdy nasze stopy pocą się i fatalnie wpływają na nasze samopoczucie?
Reklama

Czy potliwość stóp to powód do wstydu?

Musimy pamiętać o tym, że pocenie się to naturalny proces, którego nie możemy się wstydzić. To pot sprawia, że nasze ciało może utrzymać odpowiednią temperaturę, to pocenie się pozwala odprowadzać nadmiar ciepła z organizmu i chroni nas przed przegrzaniem. Niestety, nadmierne pocenie się sprawia, że pojawiają się problemy z uczuciem dyskomfortu oraz przykrym zapachem stóp, co ma związek z procesem rozkładu potu przez bakterie. Nadmierne pocenie się może doprowadzić również do takich problemów, jak grzybica stóp czy problemy z popękanymi piętami. Co możemy zrobić w chwili, gdy nasze stopy narażone są na nadpotliwość i jej przykre konsekwencje?

Jak zmniejszyć potliwość stóp?

Potliwość stóp
Canva.com

Istnieje wiele sposobów na to, by poprawić stan swych stóp i ograniczyć szkody związane z ich nadmiernym poceniem się. W walce o zdrowie i piękny wygląd stóp pomogą nam odpowiednio dobrane kosmetyki, w tym kremy do stóp zawierające wyciąg z mocznika (dzięki któremu możemy utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry). Dobre efekty przyniesie też moczenie stóp w wodzie z dodatkiem soli, która wykazuje się dużą skutecznością w walce z bakteriami. Dobrym dodatkiem do takiej kąpieli stóp będą również wyciągi z szałwii lub kory dębowej, znane ze swoich ściągających i odświeżających właściwości.

W walce z nadmiernym poceniem się stóp może pomóc większa troska o zdrowie oraz o strój.

Reklama

Jeśli nasze stopy intensywnie się pocą, pamiętajmy o przewiewnych skarpetkach z bawełny oraz o tym, by sięgać po przewiewne obuwie. Oddychające materiały to podstawa, bez której trudno rozprawić się z nadmiarem potu. W walce z potem pomocna może być drobna zmiana codziennych nawyków, a przede wszystkim ograniczenie ilości wypijanej kawy i alkoholu. Dobre efekty przynosi też zmiana diety, a przede wszystkim ograniczenie ilości spożywanego mięsa i częstsze sięganie po świeże warzywa i owoce.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama