Stopy w mlecznej kąpieli
Canva.com

Oto domowe sposoby na ładne stopy. Rób tak regularnie, a efekty Cię zaskoczą

Na szczęście szorstką skórę stóp szybko możemy wygładzić. Ale uwaga - jednorazowa pielęgnacja to za mało. Wybrany zabieg powtarzajmy raz w tygodniu, a całe lato nie będziemy mieli zastrzeżeń do wyglądu naszych stóp.
Reklama

Nasze domowe sposoby na piękne stopy

Nawilżająca maska - połączmy ze sobą: opakowanie serka wiejskiego, 2 łyżki jogurtu naturalnego i 1 łyżkę posiekanych liści mięty. Skropmy sokiem z limonki. Masę rozłóżmy równomiernie na stopach (wcześniej warto je wymoczyć i wyszorować szorstką szczoteczką). Zmyjmy letnią wodą po 15 minutach. Stopmy dokładnie osuszmy i nakremujmy.

Jak odżywić stopy?

Odżywczy kompres - ugotujmy w mundurkach dwa duże ziemniaki. Jeszcze ciepłe rozgniećmy z łyżką śmietanki (36-procentowej) i 2 łyżkami mleczka kokosowego. Rozsmarujmy na stopach, owińmy folią i ręcznikiem. Po 15 minutach usuńmy ręczniki i folię. Nogi umyjmy letnią wodą.

Wygładzający peeling - stopy wymoczmy (10 minut w wodzie z dodatkiem szarego mydła). W miseczce wymieszajmy: 2 łyżki grubego cukru, łyżkę kaszy manny i ćwiartkę posiekanego ananasa. Mieszankę wetrzyjmy w stopy, zostawmy na 5 minut i jeszcze raz je wymasujmy. Spłuczmy ciepłą wodą, osuszmy, wklepmy balsam.

Reklama

Zdrowotna kąpiel

Natłuszczająca kąpiel - do garnka wsypmy 2 łyżki szklanki płatków owsianych i łyżkę siemienia lnianego. Zalejmy litrem wody. Doprowadźmy do wrzenia. Gotujmy na małym płomieniu 5 minut. Przestudźmy, przelejmy do miski, w której będziemy moczyli stopy. Dolejmy 2 łyżki oleju rzepakowego. Moczmy stopy 10 minut. Potem pięty i podeszwy wyszorujmy tarką. Opłuczmy i osuszmy. Wklepmy wazelinę.

Stopy warto przemywać owsianym mleczkiem (odżywia i wygładza skórę). Szklankę płatków owsianych zalejmy 2 szklankami gorącego mleka. Po 2 godzinach płatki odcedźmy. Mleczkiem przemyjmy stopy.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama