Kobieta zmartwiona tym, że nie może brać tabletek i tabletki.
Canva

Też nie możesz zażywać lekarstw w ten sposób?

To bardzo częsty problem! Okazuje się, że dużo ludzi nie jest w stanie zażyć lekarstw w formie tabletek, nie jest w stanie ich połknąć. I nie, to nie fanaberia, to bardzo duży problem, na który koniecznie trzeba poszukać rozwiązania!
Reklama

Problem z połykaniem tabletek? To częste zjawisko!

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale problem z połykaniem tabletek, to nie wymysł. Osoby, które nie potrafią tego zrobić, zwyczajnie nie mogą się przemóc. Zwyczajnie nie są w stanie połknąć nawet najmniejszej tabletki.

Jeśli nie możesz zażywać tabletek, porozmawiaj z lekarzem lub farmaceutą

Koniecznie szukaj kogoś, kto będzie w stanie przypisać lek o innej konsystencji lub doradzi, jaki zamiennik kupić. Razem. Z farmaceutą możesz też ustalić, czy daną tabletkę można rozdrobnić i spożyć w innej formie.

Tabletki, które są trudne do połknięcia.
Canva

Problem z połykaniem tabletek — co możesz zażyć w zamian?

Szukaj syropów czy zawiesin. W aptekach dostępne są też czopki. Część tabletek da się rozpuścić i wymieszać z posiłkiem, na przykład jogurtem. Niektóre z nich można rozgryźć. Zdarzają się też plastry, z których substancje uwalniane są powoli do organizmu.

Uwaga, nie wszystkie leki mogą być rozdrobnione!

Pamiętaj, że nie każdy lek może zostać rozdrobniony. Jeśli nie da rady rozdrobnić tabletki (lub z jakichś względów nie powinno się tego robić), koniecznie poszukaj zamiennika!

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama