groby na cmentarzu
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Prognoza pogody na Wszystkich Świętych. Wiemy, czy spadnie śnieg

Zarówno 1 listopada w Dzień Wszystkich Świętych, jak i 2 listopada w Dzień Zaduszny odwiedzamy groby naszych najbliższych. Warto już wcześniej zaplanować sobie te dni oraz wziąć pod uwagę prognozę pogody. A ta może was wszystkich bardzo zaskoczyć.
Reklama

Prognoza pogody na Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

Synoptycy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i przedstawiają szczegółową prognozę pogody na Wszystkich Świętych. Ze zgromadzonych danych wynika, że w tym roku święta będą chłodniejsze niż dni je poprzedzające. Może też spaść deszcz. Warto jednak zauważyć, że temperatura 1 i 2 listopada będzie wyższa niż średnia z ostatnich 30 lat dla tych dni i najprawdopodobniej w całym kraju będzie wynosić około 10 i 11 stopni Celsjusza.

Miejscami spadnie deszcz, a w górach możliwe są opady śniegu.

Przelotne opady prognozowane są dla następujących województw lubuskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego. Padać może więc we Wrocławiu, Szczecinie, Gdańsku i Łodzi. Zachmurzy się w Krakowie, Warszawie czy Białymstoku.

Mogą wystąpić też silne porywy wiatru, osiągające nawet 25 km/h.

Warto zauważyć, że zdaniem synoptyków podobną pogodę zaobserwujemy również 2 listopada w Dzień Zaduszny — może być nawet minimalnie cieplej. Z prognozy pogody możemy więc wysnuć wniosek, że warto założyć jesienną kurtkę i czapkę, a do plecaka na wszelki wypadek włożyć parasol.

groby na cmentarzu
zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Jaka pogoda będzie w listopadzie?

Reklama

Zdaniem synoptyków pogoda w listopadzie niestety może zmieniać się jak w kalejdoskopie. Z drugiej strony nie powinno być żadnych anomalii pogodowych i bardzo nieprzewidzianych zjawisk. Podobnie jak w poprzednich latach, w listopadzie może spaść pierwszy śnieg.

Maksymalnie może być 18 st. Celsjusza. Nie oznacza to, że będzie cały czas na plusie. Temperatury ujemne też się pojawią. Z naszych analiz wynika, że temperatura minimalna może spaść nawet do –10 st. Nie jest to niczym nadzwyczajnym. W poprzednich latach tak też bywało - wyjaśnia rzecznik Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski.
Reklama
Autor - Kamil Wroński
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.wronski@styl.fm
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama