Dom w śliwach projekt domu na pochyłą działkę studio Archon+ wizualizacja
Materiał partnera

Projekty domów na pochyłą działkę - jak wykorzystać taki teren? 

Decydując się na budowę domu, kluczową decyzją jest wybór odpowiedniej działki oraz zakup pasującego do jej uwarunkowań projektu domu. Jedną z możliwości, jaka stoi przed Inwestorem, jest zakup działki na stoku. Tego rodzaju działki cechuje zazwyczaj piękne położenie i zapierające dech w piersiach widoki. Odpowiednio dopasowany projekt domu pozwoli w pełni wykorzystać walory terenu i naturalne uwarunkowania tego typu działki.
Reklama
Dom w jaskierkach projekt domu na pochyłą działkę studio Archon+ wizualizacja
Materiał partnera

Działka na stoku a wybór projektu domu

Właściciele działek na stoku mogą cieszyć się atrakcyjnymi widokami, które umilą spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Planując budowę domu na pochyłej działce i przeglądając różne projekty domów, każdy Inwestor stara się znaleźć idealną propozycję, która pozwoli w optymalny sposób wykorzystać naturalne walory posiadanej parceli i umożliwi  budowę komfortowego domu, z funkcjonalnym układem stref. Domy z piwnicą dają możliwość przeniesienia pomieszczeń gospodarczych na najniższą kondygnację, dzięki czemu strefa dzienna i prywatna zyskują więcej przestrzeni. W podpiwniczeniu można zaprojektować także garaż, co może przełożyć się z kolei np. na większy ogród.

Reklama

Projekty domów na pochyłą działkę w swoich rozwiązaniach funkcjonalnych mogą także w ramach najniższej kondygnacji oferować przestrzeń do aranżacji komfortowej strefy relaksu – z kinem domowym, bawialnią dla dzieci, sauną czy domową siłownią. Działki ze spadkiem umożliwiają również aranżację efektownego ogrodu, który można połączyć z okazałą strefą tarasową. 

Dom w żeńszeniu projekt domu na pochyłą działkę studio Archon+ wizualizacja
Materiał partnera

Projekty domów na pochyłą działkę – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup pochyłej działki, przed finalizacją umowy warto zlecić wykonanie specjalistycznych badań geotechnicznych. Dzięki temu Inwestor zyska pewność bezpiecznej budowy oraz wiedzę, co do nośności gruntu oraz głębokości wód gruntowych i powierzchniowych, w wyniku czego dobierze odpowiednie rozwiązania w zakresie izolacji i posadowienia budynku.

Reklama

W niektórych przypadkach konieczne może być konkretne usytuowanie budynku, czasem może też się okazać, że niestety ze względu na teren osuwiskowy budowa domu na danej działce nie będzie możliwa.

Dom w aurorach projekt domu na pochyłą działkę studio Archon+ wizualizacja
Materiał partnera

W przypadku działki pochyłej kluczową kwestią jest także kierunek spadku oraz jego usytuowanie względem drogi dojazdowej. Korzystnie jest, gdy działka posiada spadek w kierunku południa lub zachodu. Daje to możliwość uzyskania efektownego otwarcia domu na otoczenie oraz dobrego doświetlenia pomieszczeń strefy dziennej, a tym samym także atrakcyjnej aranżacji ogrodu na skarpie np. w formie kaskadowej, który upiększyć mogą tarasowe schody i odpowiednio dobrane gatunki roślin.

Reklama

Jeżeli działka nachylona jest w stronę drogi dojazdowej, wówczas dobrym rozwiązaniem może być zaprojektowanie w podpiwniczeniu garażu. Pamiętać należy o zachowaniu odpowiedniej odległości pomiędzy budynkiem a drogą oraz o odpowiednim spadku do garażu. 

Dom w malinówkach projekt domu na pochyłą działkę studio Archon+ wizualizacja
Materiał partnera

Projekty domów na działkę na stoku ARCHON+

Wybór projektu, w tym także projektu domu na pochyłą działkę, wymaga analizy i przemyślenia różnych kwestii. Każdy projekt musi spełniać potrzeby domowników i być dostosowany do wymogów zawartych w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego lub w decyzji o Warunkach Zabudowy oraz  naturalnych uwarunkowań działki.

Reklama

Obszerną i różnorodną kolekcję z kategorii: projekty domów na działkę na stoku oferuje  Pracownia ARCHON+, w ramach której znajdują się projekty domów z piwnicą lub częściowym podpiwniczeniem. Propozycje są zróżnicowane pod względem wielkości powierzchni, liczby kondygnacji, układów funkcjonalnych, czy liczby miejsc parkingowych w garażu, co daje Klientom duże możliwości wyboru. Inwestorzy będący na początku drogi, potrzebujący pomocy w wyborze odpowiedniego projektu, mogą skorzystać z fachowego wsparcia doradców projektowych, w ramach bezpłatnych konsultacji. Można także wypełnić na www.archon.pl formularz doboru projektu, określając w nim indywidualne kryteria i oczekiwania względem planowanej inwestycji, a w odpowiedzi doradcy przygotują i prześlą emailem listę projektów, które spełniają wskazane założenia. 

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Kobieta z burzą kręconych włosów leży obok psa na łóżku w przytulnym pokoju w wygodnym domowym ubraniu
Wciąż zastanawiasz się, co założyć w domu, by czuć się z jednej strony wygodnie, ale wciąż kobieco i pięknie? Postaw na modowe must have w postaci lekkich sukienek, topów i spodni z podwyższonym stanem. Modnie można ubierać się również w domu, a co ważne, wcale nie trzeba zbyt wiele, by letnia szafa pękała w szwach od ciekawych stylizacji za grosze. Sprawdź koniecznie nasze modowe propozycje letnich stylizacji po domu, w których wykonywanie różnego rodzaju czynności nie sprawi Ci żadnych kłopotó
Jasne meble kuchenne z biało-czerwonymi dodatkami w kuchni o białej, ceglanej ścianie
Kuchnia to wyjątkowe pomieszczenie w domu. To właśnie tutaj będziemy przygotowywać posiłki dla siebie, swojej rodziny i innych bliskich osób. Ze względu na swoje przeznaczenie najważniejszą cechą dobrze urządzonej kuchni jest jej funkcjonalność. Czasami nawet drobne błędy mogą odbić się na wygodzie podczas gotowania. Jest to szczególnie ważne przy urządzaniu małej kuchni w bloku, gdzie każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota. Poznaj sposoby na zaplanowanie i urządzenie niewielkiej kuchni!
Wnętrze bardzo jasnej białej kuchni w stylu nowoczesnym z wyspą pośrodku
W niemal każdym domu do przechowywania żywności i przygotowywania posiłków wykorzystuje się akcesoria kuchenne, dzięki którym czynności te są łatwe i efektywne. Odpowiednie wyposażenie kuchni to nie tylko sprzęty, ale również przybory, sprawiające, że gotowanie to prawdziwa przyjemność.
Reklama
Reklama
Reklama