Przebarwienia skóry
Canva.com

"Nie mogę poradzić sobie z przebarwieniami na skórze!". Co zrobić, aby poprawić koloryt cery?

Przebarwienia skóry to uciążliwy problem, który wielu z nas sprawia sporo problemów. Jakie są przyczyny powstawania przebarwień? Co możemy zrobić, aby poprawić koloryt skóry?
Reklama

Co prowadzi do przebarwień skóry?

Istnieje wiele czynników, które mogą prowadzić do problemów z przebarwieniami skóry. Często nieestetyczne plamy o ciemniejszej barwie powstają jako skutek zbyt intensywnego opalania się. Pamiętajmy, że im starsi jesteśmy, tym większe ryzyko powstania przebarwień posłonecznych.

Co możemy robić?

Przebarwienia skóry
Canva.com

Unikać nadmiernej ekspozycji na słońce oraz korzystać z tych kosmetyków, które posiadają stosowne filtry przeciwsłoneczne.

Reklama

Przebarwienia skóry mogą mieć też związek z hormonami. Problem taki często pojawia się wśród kobiet po 50. roku życia, gdy gospodarka hormonalna często ulega zaburzeniom. Głównym problemem okazuje się zazwyczaj nieprawidłowy poziom estrogenu lub takie choroby jak stany zapalne jajników i jajowodów.

Hormonalne przebarwienia skóry mogą mieć też związek z policystycznymi jajnikami – bardzo częstą i uciążliwą przypadłością, z którą zmaga się wiele kobiet na całym świecie. Co jeszcze sprawia, że skóra pokrywa się nieestetycznymi plamami? Jak się okazuje, część przebarwień skóry ma związek z trądzikiem oraz ze stanami zapalnymi.

Czy możliwe jest skuteczne leczenie przebarwień skóry?

Sporo zależy od tego, jakie są przyczyny tego problemu. Czasem kluczem do sukcesu jest zmiana kosmetyków, czasem – kuracja hormonalna. W walce z przebarwieniami skóry pomocne mogą się też okazać niektóre zabiegi dermatologiczne, np. chemiczne peelingi lub zabiegi laserowe. W wielu przypadkach trzeba jednak pogodzić się z przebarwieniami i zaakceptować ich obecność.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama