Anturium i odżywka z sody oczyszczonej
Canva.com

Przepis na naturalną odżywkę do anturium. Będzie kwitło, aż miło!

Anturium, znane również jako kwiat flaminga, to roślina o wyjątkowych, egzotycznych kwiatach. Zdradzamy recepturę na naturalną odżywkę do anturium.
Reklama

Składniki na odżywkę do anturium

  • 1 litr wody
  • 1 łyżka syropu klonowego
  • 1 łyżka soku z aloesu
  • 1 łyżeczka octu jabłkowego

Jak zrobić płynny nawóz do roślin?

  1. Wlej litr wody do dzbanka lub innego pojemnika. Dodaj łyżkę syropu klonowego i dokładnie wymieszaj, aby składniki się rozpuściły.
  2. Dodaj 1 łyżkę soku z aloesu do roztworu. Sok z aloesu ma właściwości nawilżające i odżywcze, które korzystnie wpływają na rozwój anturium.
  3. Dodaj 1 łyżeczkę octu jabłkowego do roztworu. Ocet ma właściwości antybakteryjne i pomaga w utrzymaniu zdrowego mikroorganizmami korzeni.Dokładnie wymieszaj wszystkie składniki, aby uzyskać jednolitą mieszankę.

Jak podlewać i jak często anturium?

Przed podlewanie anturium, upewnij się, że ziemia w doniczce jest lekko wilgotna. Następnie delikatnie wlej odżywkę do podstawki doniczki, aby roślina mogła pobierać wodę i składniki odżywcze przez korzenie. Unikaj bezpośredniego podlewania kwiatów lub liści, ponieważ może to prowadzić do gnicia. W zależności od warunków i wilgotności gleby, podlewaj anturium odżywką raz na 2-3 tygodnie.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama