Kot
Canva.com

Ropiejące oko u kota. Jak pomóc czworonogom?

Ropiejące oko u kota jest zwykle spowodowane infekcją bakteryjną zwaną zapaleniem spojówek. Choroba ta jest zwykle wywoływana przez bakterię Pneumonia, która jest przenoszona na łapach zwierzęcia. Czy możemy pomóc skutecznie naszym domowym przyjacielom?
Reklama

Jak wygląda ropiejące oko u kota?

Kot
Canva.com

Objawy infekcji oka u kotów mogą obejmować wydzielinę z oka, drapanie w oku lub obrzęk całego oka i okolic. Jeśli Twój kot ma jeden z tych objawów, ważne jest, aby weterynarz przyjrzał się zwierzakowi. Z pewnością będzie w stanie powiedzieć, co to za infekcja i jakie leczenie jest potrzebne.

Ropiejące oko jest ciemne, wypełnione ropą, opuchnięte i czerwone. Jest to również bardzo bolesne dla kota. Infekcja wywołana przez ropiejące oko może rozprzestrzenić się na inne części ciała.

Reklama

Ropiejące oczy mogą być spowodowane infekcją bakteriami lub wirusami, alergiami, zespołem suchego oka, urazem oka lub rakiem. Ropiejące oczy mogą powodować obrzęk i zaczerwienienie powieki oraz bolesność oka.

Leczenie zapalenia spojówek u kotów

Bakterie w nosie kota mogą również wpływać na oko. Bakterie i wilgoć prawdopodobnie spowodują infekcję, która może prowadzić do problemów ze wzrokiem. Inną przyczyną ropiejącego oka u kota jest ciało obce. Jeśli ciało obce utknie w oku, może spowodować infekcję lub stan zapalny.

Ropne zapalenie spojówek u kotów jest stanem zapalnym, który zazwyczaj leczy się antybiotykami miejscowymi lub ogólnoustrojowymi. Miejscowe antybiotyki są stosowane do chorego oka (oczu) dwa razy dziennie.

Reklama

W razie potrzeby można również stosować antybakteryjne krople do oczu. Miejscowe kortykosteroidy można również stosować w ostrym ropnym zapaleniu spojówek kotów jako środek do leczenia stanu zapalnego i bólu związanego z chorobą.

Ważne jest, aby zabrać kota do weterynarza, jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące jego zdrowia, ponieważ ten rodzaj infekcji może prowadzić do powikłań, takich jak ślepota i śmierć.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama