Katar
Canva.com

Sposoby na zatkany nos i katar. Leków z takim składem lepiej unikać

Katar doprowadzający do zatkania nosa potrafi poważnie uprzykrzyć życie. Jeżeli męczysz się z nim już od paru dni, na pewno masz tego już serdecznie dość i chciałbyś nareszcie odblokować swoje nozdrza, by znów wziąć prawdziwy głęboki oddech, nie zmuszając się do oddychania ustami. Istnieją przeróżne sposoby na katar, ale niektóre z nich nie są wcale aż tak skuteczne, jak to mogłoby się wydawać.
Reklama

Uważaj przede wszystkim na mocne farmaceutki. Apteczne środki donosowe nie powinny być stosowane zbyt często i w zbyt dużych ilościach, gdyż wtedy mogą nawet szkodzić.

Najgorsze dla Twojego nosa okażą się środki zawierające ksylokainę.

Katar
Canva.com

Substancja ta niemalże błyskawicznie potrafi odetkać nozdrza i je oczyścić. W ekspresowym tempie leczy katar i to nawet ten, który utrzymuje się od długiego czasu. Problem z nią jednak jest taki, że potrafi silnie uzależniać, przez co później trudno się od niej odzwyczaić.

Reklama

Preparaty zawierające ksylokainę zazwyczaj wysuszają błonę śluzową nosa i zaburzają jej naturalne działanie. Gdy tylko zakończyć leczniczą kurację, problem najprawdopodobniej wróci, a ty i tak będziesz musiał zastosować inne sposoby na katar.

W przypadku stosowania aptecznych środków na katar bardzo łatwo wpaść w błędne koło, z którego ciężko się później wydostać. Zamiast więc jeszcze bardziej wysuszać swoje błony śluzowe, tym razem postaw na ich regenerację i nawilżanie. Wypróbuj naturalne sposoby na zatkany nos polegające przede wszystkim na używaniu soli fizjologicznej. Możesz zakraplać sobie nią noc i robić to codziennie albo dwa razy dziennie.

Reklama

Świetnym działaniem wykażą się też inhalacje wykonane z soli fizjologicznej. Doskonale działają i na katar, i na zatkany nos.

Nawet o nos należy dbać na co dzień i to w sposób naturalny. Od razu postanów więc sobie, że nigdy więcej nie użyjesz preparatów z ksylokainą. Testuj natomiast domowe sposoby na zatkany nos i katar. Te wykorzystujące właściwości soli fizjologicznej zadziałają zdecydowanie najlepiej.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama