Kobieta odkurzająca dywan w pokoju
canva.com

Sprzątanie mieszkania - triki na porządek w mniej niż 5 minut!

Jako doświadczone panie domu, wiemy jak ważne jest utrzymanie czystości w każdym pomieszczeniu. Jednak nie zawsze mamy dużo czasu na dokładne sprzątanie. Dlatego dzisiaj podzielimy się z Wami 11 trikami na szybkie sprzątanie, które pozwolą Wam uporać się z nieporządkiem w mniej niż 5 minut!
Reklama

1. Szybkie sprzątanie kuchni

Kuchnia to jedno z miejsc, które najczęściej wymaga sprzątania. W przypadku braku czasu, skup się na najważniejszych rzeczach. Wystarczy, że wycierzesz blat, umyjesz szybko naczynia i odkurzysz podłogę. To pozwoli Ci utrzymać porządek w kuchni w krótkim czasie.

2. Sprzątanie łazienki

Łazienka to kolejne pomieszczenie, które warto utrzymywać w czystości. W przypadku szybkiego sprzątania, skup się na umyciu umywalki, toalety i podłogi. Możesz również przetrzeć lustro, aby nadać łazience świeży wygląd. To wszystko zajmie Ci tylko kilka minut, a łazienka będzie wyglądać na zadbaną.

Ręka w żółtej rękawiczce myjąca lustro w łazience
canva.com

3. Szybkie sprzątanie salonu

Salon to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu, dlatego warto zadbać o jego porządek. W przypadku braku czasu, skup się na odkurzeniu kanapy, przetrzepaniu poduszek i złożeniu kołdry.

Reklama

Możesz również przetrzeć szybko powierzchnie mebli, aby usunąć kurz. To wszystko zajmie Ci tylko kilka minut, a salon będzie wyglądał schludnie.

4. Sprzątanie sypialni

Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywamy i regenerujemy siły. Dlatego warto zadbać o jej czystość. W przypadku szybkiego sprzątania, skup się na zaścieleniu łóżka, przetrzepaniu poduszek i złożeniu kołdry. Możesz również przetrzeć szybko powierzchnie mebli, aby usunąć kurz. To wszystko zajmie Ci tylko kilka minut.

5. Szybkie sprzątanie przedpokoju

Przedpokój to pierwsze miejsce, które widzą goście, dlatego warto zadbać o jego porządek. W przypadku braku czasu, skup się na odkurzeniu podłogi, przetrzepaniu wieszaków i uporządkowaniu butów. Możesz również przetrzeć szybko powierzchnie mebli, aby usunąć kurz. To wszystko zajmie Ci tylko kilka minut, a przedpokój będzie wyglądał uporządkowanie.

przedpokoj w mieszkaniu
canva.com

6. Sprzątanie biurka

Reklama

Jeśli masz biurko w domu, warto zadbać o jego porządek, zwłaszcza jeśli pracujesz lub uczysz się na nim. W przypadku szybkiego sprzątania, skup się na uporządkowaniu papierów, przetrzepaniu poduszek i złożeniu kołdry. Możesz również przetrzeć szybko powierzchnie mebli, aby usunąć kurz. To wszystko zajmie Ci tylko kilka minut, a biurko będzie wyglądało schludnie.

7. Szybkie sprzątanie garderoby

Garderoba to miejsce, w którym przechowujemy nasze ubrania, dlatego warto zadbać o jej porządek. W przypadku braku czasu, skup się na uporządkowaniu ubrań na wieszakach, złożeniu składanych ubrań i uporządkowaniu butów. Możesz również przetrzeć szybko powierzchnie mebli, aby usunąć kurz.

8. Sprzątanie spiżarni

Spiżarnia to miejsce, w którym przechowujemy nasze zapasy żywności, dlatego warto zadbać o jej porządek. W przypadku szybkiego sprzątania, skup się na uporządkowaniu produktów na półkach, usunięciu przeterminowanych produktów i przetrzepaniu opakowań. Możesz również przetrzeć szybko powierzchnie mebli, aby usunąć kurz.

Sprzątanie spiżarni[
canva.com

9. Szybkie sprzątanie pralni

Reklama

Pralnia to miejsce, w którym przechowujemy nasze ubrania do prania, dlatego warto zadbać o jej porządek. W przypadku braku czasu, skup się na uporządkowaniu brudnej bielizny, złożeniu składanych ubrań i przetrzepaniu poduszek. Możesz również przetrzeć szybko powierzchnie mebli, aby usunąć kurz.

10. Sprzątanie piwnicy

Piwnica to miejsce, w którym przechowujemy różne przedmioty, dlatego warto zadbać o jej porządek. W przypadku szybkiego sprzątania, skup się na uporządkowaniu rzeczy na półkach, usunięciu zbędnych przedmiotów i przetrzepaniu opakowań. Możesz również przetrzeć szybko powierzchnie mebli, aby usunąć kurz.

11. Szybkie sprzątanie garażu

Garaż to miejsce, w którym przechowujemy nasze samochody i różne narzędzia, dlatego warto zadbać o jego porządek. W przypadku braku czasu, skup się na uporządkowaniu narzędzi, usunięciu zbędnych przedmiotów i przetrzepaniu poduszek.

Reklama

Możesz również przetrzeć szybko powierzchnie mebli, aby usunąć kurz.

sprzątanie garażu
canva.com

Porządki w ekspresowym tempie

Szybkie sprzątanie może być łatwe i przyjemne, jeśli zastosujesz odpowiednie triki. Wystarczy skupić się na najważniejszych miejscach i wykonać kilka prostych czynności. Dzięki temu utrzymasz porządek w swoim domu w mniej niż 5 minut! Pamiętaj, że regularne sprzątanie pozwoli Ci cieszyć się czystością i harmonią w swoim otoczeniu.

Reklama
Autor - Magda Czarnota
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
m.czarnota@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Następny artykuł
Reklama
Reklama
Reklama