domowe sposoby na zaparcia

Środki przeczyszczające na zaparcia - tak czy nie?

Środki przeczyszczające w większości przypadków działają rewelacyjnie, bo szybko i efektywnie pomagają pozbyć się rzeczy występujących w jelitach, ale jednak przed ich stosowaniem przestrzegają sami lekarze, którzy widzą po swoich pacjentach, że mają tendencję do zbyt częstego sięgania po oczyszczające tabletki i herbatki. A zawsze powinno się je traktować jak środki ostateczne.
Reklama

Środki przeczyszczające to nie cukierki

Nikt nie powinien przyjmować ich regularnie. Każdy środek przeczyszczający w czasie udzielania pomocy układowi metabolicznemu będzie mu jednocześnie szkodzić. Osoby, które bardzo często (przynajmniej raz na dwa tygodnie) łykają przeczyszczające tabletki lub wypijają przeczyszczające herbatki, samodzielnie doprowadzają do rozleniwienia swoich jelit. Oczywiście robią to nieświadomie. Nie wydaje im się, by taki selen, będący naturalną roślinką, mógł drastycznie zaszkodzić jelitom. A jednak takie są fakty.

Leniwe jelita - o co chodzi?

domowe sposoby na zaparcia

Środki przeczyszczające w końcowym rozrachunku pogłębiają problemy z wypróżnieniem. Jako że same stymulują przewód pokarmowy do szybszego przesuwania występujących w nim treści, jelita dochodzą do wniosku, że już nic nie muszą robić i dlatego się właśnie „rozleniwiają” - przestają pracować.

Reklama

Niektóre środki tego rodzaju mogą też obniżyć lub całkowicie zredukować wchłanialność pewnych leków i suplementów diety.

Jeżeli już koniecznie ktoś chciałby po nie sięgnąć, nie powinien robić tego częściej niż raz na kilka miesięcy. A jakie preparaty na zaparcia będą najbezpieczniejsze dla zdrowia i najmniej szkodliwe dla organizmu? Na pewno te, których działanie będzie się opierać na wyższej zawartości błonnika. Warto więc postawić na babkę płesznika bądź babkę jajowatą. Oba produkty są dostępne w aptekach oraz sklepach ze zdrową żywnością.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama